Kıraç Hayatı

Kıraç Hayatı

Tufan Kıraç 1972 Yılında Kahramanmaraşda doğdu. Öğretmen olan babasının görevi nedeniyle 10 yaşına dek Kahramanmaraş ve köylerinde yaşadı. 1982 yılında babasının tayini çıkınca ailesiyle istanbula yerleşti ve eğitimine istanbulda devam etti

Küçük yaşlardan itibaren müziğe karşı ilgi duyan Kıraça, ilk desteği bağlama çalan babası verdi. Bağlama ile müziğe başlayan Kıraça ikinci büyük destek lisedeki müzik öğretmeni Refik Köksaldan geldi. Müziğe olan ilgisini ve yeteneğini gören Refik Köksal Kıraça ilk gitarını hediye etti.

1990 Yılında liseyi bitirdikten sonra üniversite sınavlarına girerek Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandı. Öğrencilik yıllarında Taksim, Harbiye, Kadıköydeki barlarda çalışmaya başladı. Lise yıllarında ilk beste ve söz çalışmalarını yapan Kıraç, 1996 yılına geldiğinde ilk albümü için çalışmalara başladı. Kıraçın ilk albümü Deli Düş 1998 yılı Mayıs ayında çıktı.

Birinci albümüyle Rock müzik dinleyicilerinin gözünde saygın ve sağlam bir yer edinen Kıraç 2000 yılının ilk günlerinde ikinci albümü Bir Garip Aşk Bestesi ile bir anda yüz binlerin beğenisini kazandı.

Bir garip aşk bestesi albümünün müzikseverlerle buluşmasının ardından üçüncü solo albümünün repertuar çalışmalarına başlayan Kıraçın, bu arada Funda Arar’la birlikte 2001 Şubat ayında Sevgiliye adını verdikleri mini düet albümü çıktı. Ağırlıklı olarak Kıraç şarkılarından oluşan 3. solo albümü Zaman albümünde söz ve müziği iskender Doğana ait Kan ve Gül Aşık Veyselden Derdimi Söylesem ve iki de anonim türkü yer alıyor

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …