Kekik Suyunun Faydaları

Kekik Suyunun Faydaları

kekik suyu kekik suyunun faydaları Kekik suyunun faydası damıtma işlemi sırasında yağın altında biriken damıtık su olan kekik suyu günümüzde yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Kekik suyu faydaları nelerdir
Mikrop öldürücü özelliği en önemli kekik suyu faydası olarak belirtilebilir. Anti kanser etkinliği vardır. Kekik in Kolesterol ve şekeri azaltıcı özelliği bulunur. Ağız ve diş sorunlarında gargara şeklinde fayda sağlar. Hazım sorunu için kekik ten faydalanılabilir. Spazm çözücüdür. Baş ağrıları için kekik suyu kullanılabilir. Kan dolaşımını düzenler.Kekik suyu cilt temizliği için de kullanılabilir. Kekik suyu ile cilt temizliği pamuk üstüne damlatılmak suretiyle olur.

Bağırsak parazitlerinin düşürülmesi kekik suyu yararları arasındadır. Eklem ağrılarının tedavisinde kekik suyu banyosu tavsiye edilmektedir.

Kekik suyu zayıflatır mı
idrar söktürücü etkisi ile kekik suyu vücuttaki fazla suyun atılmasına katkıda bulunarak
zayıflamaya yardım eder.

Kekik suyu kullanımı
Bir çay bardağının dörtte birini dolduracak kadar kekik suyu konulur ve geri kalan kısım içinde su ya da meyve suyu eklenerek içilir.

Kekik suyu zararları varmıdır
Hamile bayanlar ve guatrı olanlara tavsiye edilmez.

Kekik yağı faydaları
Mikrop öldürücüdür. Yara iyileşmesini hızlandırır. Bakteri ve mantar enfeksiyonlarına karşı yararlıdır.

Kekik yağı nasıl kullanılmalıdır
Kekik yağı içilmemelidir. Haricen kullanılmalıdır.

Şifalı bitkiler ayak rahatsızlığı
Almanya’da yaşayan doktor alper öktem kekik yağını krem haline getirerek bunun diyabetik ayak sendromu rahatsızlığında ayak bakımı için kullanıla bileceğini belirtmiştir. Kekik yağı kreminin ayak sorunları yaşayan kişiler de yaraların ve iltihapların tedavisinde önemli faydalar sağladığı belirtilmiştir. Yine yapılan araştırmalarda kekik yağı kreminin hastane enfeksiyonlarının nedeni olan stafilokok mikrobuna yönelik de etkinliği saptanmıştır.

Ayrıca kontrol et

Goji Berry Faydaları Nelerdir

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Goji Berry Nedir? Goji Berry Nedir? Çin, Tibet, Moğolistan gibi ülkelerde …