Kanserden Korunmanın Yolu

Kanserden Korunmanın Yolu

Kanserden Korunmanın İlk Yolu Şekerle Vedalaşın Dünyanın konusunda uzmanlaşmış pek çok üniversitesinde ve laboratuarlarında insan sağlığı konusunda sürekli çalışmalar ve de Neyler yapılmaktadır. İnsan ömrünün uzamasına ters bir durum var ise o da kanserin özellikle ülkemizde son on yılda gösterdiği artıştır. Sürekli çevremizde, medyada kanser hastalığına yakalanan birileri ile ilgili bir Haber duymaktayız. Bu konuda ülkemizde pek çok araştırma yapılmakta, kanserin artış sebepleri bulunm Aya çalışılmakta ve önüne geçilmesi için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. sigara kuşkusuz ki kanserin özellikle Akciğer ve meme kanserinin bir numaralı tetikçisidir. Bu konuda getirilen yasaklar, sigara fiyatlarındaki artışlar tüketimin azaltılmasına yönelik çok isabetli kararlardır.

Ancak bir gerçek daha vardır ki şeker de aynen sigara gibi vücuda oldukça zarar vermektedir. Bilindiği üzere her bünyede kanser hücreleri mevcuttur. Yaşam biçimi, genetik bazı durumlar, zararlı madde kullanımı, uygunsuz ortam ve yanlış beslenme sonucu bu kanser hücreleri aktif hale geçebilmekte ve hastalık başlayabilmektedir.

İşte, şekerin bu kanser hücrelerini beslediğinden son derece zararlı bir madde olduğu ispat edilmiştir. Ülkemiz gıda çeşitliliği anlamında oldukça zengindir. dünyada hiç yetişmeyen bazı türler bile ülkemizde bolca bulunmaktadır. Konum, toprak özellikleri ve iklim çeşitliliği ve uygunluğu bu durumu oluşturmaktadır. Pek çok bitkiler, sebzeler, meyveler, tahıllar ve bakliyatlar her an herkesin tüketimine uygun olarak bulunabilmektedir. İşte ülke olarak bunun kıymetini bilmek, mümkün olduğunca bu faydalı gıdalarla beslenmek ve şekerden uzak durmak gerekmektedir.İşin uzmanları bu konuda ciddi uyarılar yapmaktadır.

Hatta şeker paketlerinin üzerine sigarada olduğu gibi ‘sağlığa zararlıdır, kanser yapar’ ibaresinin konulması için başvurularda bulunmuşlardır. Bir de şöyle bir gerçek var ki vücudumuzun belirli oranda şekere de ihtiyacı var.

İşte bu sebeple uzmanlar şeker ihtiyacının kuru meyvelerden karşılanabileceğini belirtiyorlar. Özellikle kuru üzüm, kayısı, incir bu konuda ilk akla gelen, sağlıklı bir diyette olması beklenen gıdalar…Unutm Ayın ne kadar az şeker, o kadar az risk

Ayrıca kontrol et

Yürürken Kollarımızı Neden Sallarız

Yürürken Kollarımızı Neden Sallarız bilim insanları değişik şekillerde yürüyen (kollarını sallayarak, kolları yanında ve buna …