iyi Beslenme Nedir

iyi Beslenme Nedir

Sağlıklı ve diyabet dostu bir diyet uygulayınız. Diyet ve egzersiz başarılı diyabet yönetiminin temel taşlarıdır. Besleyici, “diyabet dostu” bir diyet yemeklerinize ilginçlik katan ve ihtiyacınız olan tüm vitamin ve mineralleri almanıza yardımcı olan çeşitli gıdaların tüketilmesine dayanır. “Diyabet dostu” sınırlı sayıda tatsız “sağlık yiyecekleri” anlamına gelmez. Size tarifler ve sağlıklı ve yemekten zevk duyacağınız yemekler yapma konusunda tavsiyeler vereceğiz. Ücretsiz tarifler almak için buraya tıklayınız.

Sağlıklı bir kiloya ulaşmak veya bu kiloyu sürdürmek için, çok yağlı, çok şekerli gıdalardan uzak durunuz (tatlılar ve yüksek karbonhidratlı nişastalar dahil). Ayrıca diyetinizdeki tuzu da azaltmaya çalışınız – özellikle geçmişte yüksek tansiyonundan yakındıysanız. Bu değişikliklere alıştığınızda, aşırı tuzlu, şekerli veya yağlı gıdaları hiç özlemeyeceksiniz.

Kötü beslenme ve obezite insanların kan şekerlerini kontrol altında tutamamalarının ana sebeplerinden ikisidir. Dolayısıyla, görünen o ki, sağlıklı beslenme yönetim planınızda çok önem taşır. Pes etmeyiniz! Pozitif yaklaşmaya çalışınız. “Benim diyet ihtiyaçlarımı karşılayacak bir yemek planını hazırlamak çok zor” gibi düşüncelerin etkisi altındaysanız, pozitif bir eylemde bulunun. Doktorunuzdan sizi bir beslenme uzmanına sevk etmesini isteyin ve diyabet-dostu tarifler ve yemek kitapları edininiz.

“Artık yemekten zevk almayacağım!” veya “Hoşlandığım her şeyden vazgeçmek zorundayım!” şeklinde düşünüyor olabilirsiniz – içiniz rahat olsun, illa da diyetinizden “sevdiğiniz yiyeceklerin” tamamını çıkarmanız gerekmiyor. Ölçülü olmak çok önemli ve – tereyağı yerine zeytin yağı, dondurma yerine dondurulmuş yoğurt gibi yedek gıdalara alışmak çok kolay!

Başarılı olmak için, diyetinizi bir kerede tamamen değiştirmeye kalmayın – sonunda, yemek vakitleri gününüzün eğlenceli bir parçası olabilir. işe yukarıdaki menüdeki “Daha iyi Yiyecek Seçimleri için ipuçları” ile başlayın ve birkaç gerçeği öğrenerek kendinize ait diyabet-dostu diyeti oluşturma konusunda birkaç tavsiye alın. Ayrıca, kilo kontrol ve diyet ihtiyaçlarınızı karşılayan ve damak zevkinize hitap eden, size özel bir yemek planı oluşturmak için bir diyabet eğitmeni ya da beslenme uzmanı ile konuşun. Ne kadar çok şey bilirseniz, her gün nefis ve ilginç yemekler yapma esnekliğiniz de o kadar artar

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …