istigfar Duası

istigfar Duası

Hadis-i şerifte, “Her namazdan sonra, üç kere ‘Estagfirullahel’azim ellezi la ilahe illa huv el-hayyel-kayyüme ve etebü ileyh’ (57) okuyanın bütün günahları affolur” buyuruldu.

Hadis-i şerifte, “İstigfara devam edeni, çok okuyanı, Allahü teala, derdlerden, sıkıntılardan kurtarır. Onu, hiç ummadığı yerden rızıklandırır” buyuruldu.

Derdlerin, belaların gitmesi için, istigfar okumak çok faydalıdır.

İstigfarlardan meşhür olanı, Peygamberimizin bildirdiği, “Estagfirullahellezi la ilahe illa hüverrahmanirrahim el-hayy-ül-kayyümüllezi la-yemütü ve etübü ileyh Rabbigfir li” (6) istigfarıdır.

Bu istigfarı yirmibeş kere okursa, odasında, ailesinde, evinde ve şehrinde hiç kaza, bela olmaz. Bunu her sabah ve akşam okumalıdır. alimlerin çoğu, talebelerine ve evlatlarına bunu okumalarını tavsiye etmişlerdir. Çok faydasını görmüşlerdir.

Günde en az yüz defa, Estagfirullahel’azim.. söylemek çok faydalıdır.

Her zaman ve her yerde ve namazlardan sonra ve yatarken, manalarını düşünerek, çok “Estagfirullah min külli ma kerihallah” veya kısaca “Estagfirullah” demelidir.

Ayrıca kontrol et

Dövme Yaptırmak Günah Mı

Dövme Yaptırmak Günah Mı? Dövme Nedir?

Dövme Yaptırmak Günah Mı? İnsanların vücutlarına iğneli bir makina donanımıyla yaptırdıkları, deri altına boya aktarma …