ipek Kocaaydın Hayatı

ipek Kocaaydın Hayatı? ipek Kocaaydın Kimdir?

ipek Kocaaydın Hayatı? 24 aralık 1959 da Ülkü ve Kazım Hasanoğlunun ikinci çocukları olarak istanbul Kanatlarımın Altındada dünyaya geldi ilk öğrenimini Çengelköy Havuzbaşı ilkokulu, Beylerbeyi ilkokulu ve Beylerbeyi Koruluk Lütfi Erçin ilkokullarında tamamladıktan sonra, orta ve lise öğrenimini Kandilli Kız Lisesinde sürdürdü. 1982 yılında Bogaziçi üniversitesi Hazırlık ve Temel Bilimler Fakültesi matematik bölümününden mezun oldu

ipek Kocaaydın Hayatı

Lise ve üniversite yıllarında aktif spor yapan Kocaaydın, lise ve üniversite takımlarının yanı sıra doğuş sporda Hasan Epirdenin antrenörlüğünde voleybol oynadı.

iş hayatına ilk olarak Tepumda çalışarak başladı. Tepum, ilk kurulduğu yıllarda bilgisayarla kolejlere hazırlık kursu veriyordu. Part time öğretmen olarak Tepumda ve aynı anda High Schoolun Beyoğlundaki Kız Lisesinde Matematik öğretmeni olarak çalışıyordu.

1985 yılında Milli eğitimin açtığı bir kursa katılarak Pedagojik Formasyon Sertifikasını aldı. Bu sertifika ile resmi öğretmenlik sıfatını kazandı.

Tepumun o yıllarda ev bilgisayarları ithalatı ve bunlar üzerinde yazılım geliştirme işine başlaması ile bilgisayar sektörüne adım atmış oldu. Tepumdan, 1982-1998 yılları arasında yazılım, Sistem Destek, Satış ve Outsourcing gibi bölümlerde değişik kademe ve görevlerde çalıştıktan sonra ayrıldı.

Amacı çalışmayıp sanat ile uğraşmak idi. Ancak kısa bir sure sonra yeniden sektöre dönerek 1999-2004 yılları arasında Kets bilgisayarda Satış Müdürlüğü görevini sürdürdü. mayıs 2004de ise IT sektöründen ayrılarak, Me-Se iletişim ve Aysberg Yayıncılığın ortaklaşa kurduğu, fuar organizasyonları yapan Eko Fuarcılıkta çalışmaya başladı.

1983 yılında üniversitede tanıştığı okul arkadaşı Levent ile evlendi, 1985de Emir Can, 1990 yılında ise ikizleri Ercan ve Batukan dünyaya geldi.

Lise yıllarımda resim hep ilgi alanı içinde olmuştu. Karakalem ve yağlı boya çalışmaları yapıyor ve çalışmaları resim hocalarım tarafından beğeniliyordu. Ancak yoğun okul, iş ve evlilik hayatında resme 1997 yılına kadar hiç zaman ayıramamamıştı. 1997 yılında Halil Yavuz Ertürk ile tanıştı ve o zamandan beri her cumartesi Beyoğlundaki atölyesine devam etmeye başladı.

Bu arada resim yapmak amacı ile çektiği fotografları daha bilinçli çekebilmek için ifsakın fotograf kurslarına katıldı ilk sergisini 20 Mayıs – 8 haziran 2001 arasında Kadıköy Nevzemin 14 Sanat Galerisinde açtı, yine aynı yıl Tekelin Bağbozumu yarışmasına katıldı

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …