ilhan Şeşen Hayatı

ilhan Şeşen Hayatı

Müzisyen, ses sanatçısı. Grup Gündoğarken ile başlayan müzik kariyerine solo albümleriyle devam eden ve Türkiyenin başarılı müzisyenlerinden biri olan Şeşen, Neler Oluyor Bize, Ellerimde Çiçekler, Aşk Layık Olanda, Sarılınca Sana gibi çalışmalarıyla müzikseverlerin büyük beğenisini kazanmıştır. Oynadığı TV dizilerinde gösterdiği performansla da dikkat çeken müzisyen, bugüne kadar 5 solo albüm çalışması yapmıştır

18 Haziran 1948 de Manisada dünyaya geldi. Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra 10 yıl serbest avukat olarak çalışan Şeşen, müziğe olan büyük ilgisi ve yeteneği nedeniyle kariyerine bu yönde devam etmeye karar verdi. 1968 de dans müziği orkestralarında şarkıcılık yapmaya başlayan Şeşen, aynı yıl gitar çalmayı da öğrendi. Şeşenin çıkarttığı ilk kırkbeşlik plak Kavga adını taşıyordu.

1983 yılında yeğenleri Gökhan Şeşen ve Burhan Şeşen ile beraber Grup Gündoğarkeni kuran Şeşen, Levent Kırca Tiyatrosu tarafından sahnelenen Kadıncıklar adlı müzikalin bestelerini yaptı. Türkiyenin birçok ilinde konserler veren Grup Gündoğarken ayrıca ülkemizi Malezya ve Mısırda da temsil etti.

1986 yılında ilk albümleri Bir Yaz Daha Bitiyoru kaydeden grup daha sonra sırasıyla Yaz Bulutları 1988, Bir Günlük Aşk 1990, Ankaradan Abim Geldi 1993 ve istanbul-Atina-istanbul 2000 albümlerini müzikseverlerle buluşturdu.

1994te, grubun çalışmalarına ara verdiği dönemde Aşk Haklı isimli solo albümünü yapan Şeşen, TRTye Gençler Haklı isimli bir program hazırladı. Şeşen, 1995 yılında özel bir kanalda Arka Pencere isimli bir programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. Amcam Burada isimli bir de radyo programı hazırlayan ilhan Şeşen, TRT 1 de yayınlanan Cesur Kuşku ve Mühürlü Güller dizilerinde de oynadı.

Sanatçının ikinci solo albümü olan Neler Oluyor Bize, 2002 yılı ocak ayında müzik marketlerdeki yerini aldı. Özellikle albüme adını veren şarkısıyla o yıl büyük bir başarı kazanan Şeşen, 2003 teyse Şimdi Ben Bu Şarkıları Kime Söyleyeyim? albümünü müzikseverlerle buluşturdu. 2005 yılında Aşk Yalan ve 2006da ise ilhan Şeşen albümlerini çıkaran sanatçı, büyük ilgi gören TV dizisi Aliyede de rol aldı.

ilhan Şeşenin Melis ve Fuat adlarında iki çocuğu vardı

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …