inşaat Nedir

inşaat Nedir

inşaat Ne Demektir? inşaat Nedir Kısaca? inşaat Ne Demek? inşaat Nedir? inşaat Hakkında Bilgi?

inşaat Ne Demek, inşaat Bir mimarlık terimi olan inşaat, belli bir bölgedeki bina veya yapının oluşturulma aşamasıdır. inşaat aslında pek çok işin aynı anda yürütüldüğü bir aşamadır. Normalde işi proje yöneticisi, tasarım mühendisi veya proje mimarı tarafından yönlendirilen inşaat yöneticisi yönetir.

Yapı çeliği ile betonun kaymayacak şekilde birleştirilmesi ile elde edilen ve dış kuvvetlere karşı oldukça dayanıklı olan yapı malzemesi olarak tanımlanabilir.Betonarmenin içindeki bileşenlerden donatı çelik vb. çekmeye, beton ise basınca çalışır.

Donatı Yapı elemanının içerisine yerleştirilmiş betonun mukavemetini arttıran çelik çubuklara denir Betonun çeliği iyi bir şeklilde sarması için kalıplar ile çelik arasına pas payı denilen aralıklar bırakılmalıdır.

Çelik Betonarmede kullanılacak çelikler ise şöyle sıralanabilir Yuvarlak çubuklar Tor çeliği Hasır çelik Burmalı çelik Düğümlü beton çeliği vb.

Betonarmenin Faydaları Yangına karşı iyi bir koruyucudur Ekonomik ve uzun ömürlüdür insaat yapımı kolay ve süratlidir Aşınmaya karşı dayanıklıdır Haşare böcek vb.barındırmaz Kuru beton elektrik geçirmez Depreme dayanıklıdır istenilen şekil kolayca hazırlanabilir.

Sakıncaları Ağırdır ilave yerlerini iyi yapmak gerekir Tekrar kullanımı çok kısıtlıdır Sesi iyi iletmesi

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …