Hz Mehdi Kimdir

Hz Mehdi Kimdir?

Hz Mehdi Kimdir? Hazreti Mehdi, kıyamete yakın bir zamanda dünyaya gelecek ve insanları islam ahlakına yaklaştıracak ve tüm dünyaya hidayet dağıtacak bir insandır. Bu kişi peygamber efendimiz Hz Muhammed (S.A.V)’in hadis-i şeriflerinde birçok kez dile getirilmiştir. Peygamber efendimizin ölümünden hemen sonra insanlar Hz. Mehdi’yi beklemeye başlamışlardır. Fakat Üstad Bediüzzaman Said Nursi’nin de ifadesiyle “1400 yıl sonra gelecek o kutlu şahsı, kendi zamanlarına yakın zannetmişlerdir.”

Hz Mehdi Kimdir?

Hz. Mehdi kelimesi “insanları doğruya götüren” anlamına gelir. Hadislere göre Hz. Mehdi, önce islam dünyasının içinde mücadele yürütecek ve islam’ın aslından kopmuş olan Müslümanları gerçek imana ve ahlaka döndürecektir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta şudur. Kuran-ı Kerim’de islam’ın dünyaya hakim olma vaadi vardır. Allah bunu inanan müslümanlara vaat etmiştir. Bu olay Allahın izniyle Hz. Mehdi zamanında gerçekleşmeye başlayacak ve Hz. isa (A.S.)’ın yeniden yeryüzüne dönmesi ile beraber tüm hristiyanlar müslüman olacak ve Ehli Kitap denen zümreden (hristiyanlar ve yahudiler) müslüman olmayan ve Hz. isa’nın söylediklerine iman etmeyen hiç kimse kalmayacaktır. Hz. isa (A.S.) kuranı kerimde de belirtildiği gibi asla öldürülmemiştir. Hayatı zaman ve mekan içerisinden çıkarılmıştır ve Ahir Zaman’da Hz. Mehdiye yardımcı olarak (ona tabii olarak) yeniden yeryüzüne gönderilecek ve insanları Allah’ın dinine islam’a davet etmeye çalışacaktır.

Evet Hz. Mehdi‘nin geliş zamanı tam da şuan bulunduğumuz günler içerisindedir. Hz. Mehdinin çıkış alametleri bir bir gerçekleşmeye başlamıştır. Üstelik bu alametlerin sayısı 300′ yaklaşmıştır. Bu kadar çok olayın sadece son 20-30 yılda meydana gelmesi Hz. Mehdi‘nin günümüzde yaşadığına büyük bir delildir. Tabii ki en doğrusunu Allah (c.c.) bilir.

Şimdi Hz. Mehdi ile ilgili hçbir bilgisi olmayan okuyucularımız için aşağıda bazı bağlantılar veriyoruz. Hz. Mehdi konusunun iyice anlaşılması için bu bağlantılardaki sayfalar dikkatle okunmalıdır. Özellikle verile kaynaklar ve kaynakların güvenilirliği konusunda kendi araştırmanızı yapabilirsiniz. Tüm bilgiler belli kaynaklara dayanmaktadır. Bu açıdan tamamen gönül rahatlığıyla güvenebileceğiniz bir araştırmayı size sunmuş oluyoruz.

Öncelikle Hz. Mehdi hakkında bir temel oluşturacak bu videoyu izlemeniz çok yerinde olacaktır. Daha sonra diğer linkleri de ziyaret ederek Hz. Mehdi (A.S.) hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …