Gülşen Bubikoğlu Hayatı

Gülşen Bubikoğlu Hayatı? Gülşen Bubikoğlu Kimdir?

Gülşen Bubikoğlu Hayatı? sinema oyuncusu. Türk sinema tarihinde özel bir yeri olan aktrislerden biridir. Komediden drama kadar birçok farklı türde başarılı bir performans göstermiş, canlandırdığı unutulmaz karakterlerle hafızalara kazınmıştır. Macaristan, Moskova, Kuveyt, Cannes gibi festivallerde Türkiyeyi temsil etmiş olan Bubikoğlu, 25. antalya altın Portakal film Festivalinde, Halit Refiğ in Kurtar Beni filmindeki rolüyle En iyi kadın Oyuncu ödülünün sahibi olmuştur. Gırgıriye serileri, Ölmeyen Şarkı, Kördüğüm ve Paramparça aktrisin önemli filmlerindendir.

Gülşen Bubikoğlu Hayatı

5 aralık 1954 te istanbul Kanatlarımın Altındada dünyaya geldi. Fatih Kız Lisesinde eğitim gördükten sonra bir yıl süreyle lisan, mankenlik ve dans konularında dersler aldığı L.C.C. Kültür Merkezine devam etti. Bubikoğlu daha sonra 1973 yılında ses Dergisince düzenlenen geleneksel artist seçmelerine katıldı. ilk elemelerden itibaren büyük dikkat çeken ve rakiplerinden sıyrılan aktris, yapım şirketlerinin gözdesi olacağa benziyordu.

Erler Filmden Türker inanoğlu, Arzu Filmden Ertem Eğilmez ve Akün Filmden irfan Ünal onunla çalışmak istiyorlardı. Yarışmada birinci olan yıldız adayı jüride bulunan 8 yapım şiketiyle çalışmak zorundaydı. Dolayısıyla Türker inanoğlu Ertem Eğilmez ve irfan Ünal, Bubikoğlunun sadece kendileriyle film yapmasını istedikleri için aktrisi birinci seçmediler. 1973 yılının birincisi Necla Nazırdı ve Bubikoğlunun olan biten hakkında hiçbir fikri yoktu. Ancak çok kısa bir sonra aktris, Türker inanoğlunun yapımcılığını üstlendiği Yaban filmiyle Yeşilçama merhaba diyecekti.

1974 yılında Bubikoğlu yapımcısı inanoğluyla sadece birkaç aile dostunun katıldığı sade bir törenle dünya evine girdi. Tören Kemal Utkunun evinde yapılmıştı. 1977 de çiftin kızları Zeynep inanoğlu dünyaya geldi.

Uluslararası projeler içinde de yer alan sanatçı italyanlarla baş Belası, Üçkağıtçılar ve Mü cevher Hırsızları gibi filmlerde çalıştı. 1981 de ilki çekilen Gırgıriye filminde canlandırdığı Gülliye karakteriyle izleyici tarafından çok beğenildi. Serinin devam filmleri niteliğinde olan Gırgıriyede Şenlik Var, Gırgıriyede Cümbüş Var ve Gırgıriyede Büyük Seçimle ise unutulmazlar arasına girdi.

Bubikoğlu en son 1990 yılında izleyiciyle buluştuğu Ümit Efekanın yönetmenliğini yaptığı madde 438 de oynadı. Ancak 1994 te Halit Refiğin kamera arkasında olduğu TV dizisi Zirvedekilerde Cüneyt Arkınla başrolleri paylaştı. 4 yıl sonra ise yine Halit Refiğin projesi olan ve idealist bir öğretmen rolünde izlediğimiz Affet Hocam adlı TV dizisinde rol aldı.

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …