Ana Sayfa / Sanatçı Biyografileri / Gülse Birsel Hayatı

Gülse Birsel Hayatı

Gülse Birsel Hayatı

Önceleri Atvde yayınlanan GAG programı ile adını duyurmuş olan Birsel, şu sıralar gene Atvde yayınlanmakta olan avrupa Yakası dizindeki rolü ve dizinin senaryo yazarı olarak kariyerine devam etmektedir

Şener soyadı ile 11 mart 1971 yılında istanbulda doğan gülse birsel, liseyi Beyoğlu Anadolu Lisesinde bitirdikten sonra öğrenimine boğaziçi Üniversitesi ekonomi Bölümünde devam etti. Üniversitenin ikinci yılında gazeteciliğe merak sardı ve Aktüel dergisinde muhabir olarak çalışmaya başladı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra 1994 yılında Amerikaya gitti. New York, Colombia Üniversitesinde sinema üzerine master yaptı. 1996 yılında tekrar Türkiyeye dönen gülse birsel üç ay boyunca ATV de kahvaltı bülteninin dış haberlerini hazırladı. Ardından, bir yıl boyunca Esquire dergisinin Yayın yönetmenliğini yaptı. Esquiredan sonra Harpers Bazaar dergisinin yayın yönetmenliğini yapan Gülse Birsel, Bazaar Gelin ve Orange dergilerini çıkarttı.

2002 yılına kadar Harpers Bazaardan başka FHM, House Beautiful ve Gezi dergilerinin de yayın koordinatörlüğünü yürüttü. Mart 2002 den itibren bir müddet süre Atvde yayınlanan g.a.g.ın metin yazarlığı ve sunuculuğunu yapan Gülse Birsel aralık 2001 de sabah Gazetesinde köşe yazarlığına getirildi.

Mart 2003 te köşe yazıları ve bazı g.a.g. metinlerinden olusan Gayet Ciddiyim adlı ilk kitabını ve mayıs 2004 te Hala Ciddiyim! adlı ikinci kitabını yayımladı.

Şubat 2004 te ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Avrupa Yakası adlı dizinin senaristliğini üstlenmesinin yanı sıra oyuncu kadrosunda da yer aldı. 21 ocak 2005 te vizyona giren Hırsız Var adlı sinema filmi, Gülse Birselin ilk film projesi olarak portföyünde yerini aldı.

Gülse Birsel, Tolga Çevikin Sacit, yeni dönemde komedi Dükkanına ağırlık vermek için Avrupa Yakasıyla yollarını ayırdığını şu sözlerle söylemiş Tolga, yeni dönemde Komedi Dükkanına ağırlık vermek istediğini ve ailesine biraz vakit ayırmak istediğini söyledi. Komedi Dükkanının ayrıca turnesi de olacakmış. Bu yoğun trafiğin üstüne bir de Avrupa Yakası zor geleceği için izin istedi. el sıkışarak ayrıldık.

Birsel, çekimleri 12 Eylülde başlayacak Avrupa Yakasının 24 Eylülden itibaren ekranda olacağını, sezon başında gidenlerin yerine Ata Demirerden başka transfer yapmayacaklarını ama ileride diziye sokacağı tek bölümlük karakterlerden tutanları kadrolarına katacaklarını da eklemiş

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …