Figür Nedir

Figür Nedir

Figür Nedir? Figür Ne Demek? Figür Nedir Kısaca? Figür Ne Demektir? Figür Hakkında Bilgi?

figür Resim ve heykel sanatlarında varlıkların biçimi.Bir dansı veya oyunu oluşturan ölçülü adımlarla beliren zincirleme hareketlerden her biri”Bale figürü. Dans figürü”

3. müzik Birbirini izleyerek melodik ve ritmik bakımdan bir bütün oluşturan notalar grubu.

insan Çizimi İçin Gerekli Bilgiler ( Figür VE PORTRE )

1.) Burada 1. basamaktayız. Süslü bir şey yok. Sadece bizim temel parçamız olacak çöp adam figürümüz var. Not alın beden 7 KAFA uzunluğunda olacak.

Omuzlar tepeden 1 buçuk kafa aşağıda. Omuzlar ve kalçalar 2 kafa genişliğinde.

  • Kalçalar 3 kafa aşağıda.
    Dizler 5 kafa aşağıda.

Bu aşamada gevşek ama oranlamalarınızda temkinli olun.

2.) Şuna dikkat edin başın tepesinden ayakların ucuna kadar baştan aşağı düz bir çizgi çizebilirsiniz. Vücut hacmi dengeyi sağlamak için iki yana da eşit olarak dağıtılır.

Kollar

Göbek deliğini belirlediğimiz yer 2 buçuk kafa boyu aşağıdadır. Burası – ayrıca eğer kolu doğal olarak yanından sarkıyorsa – dirseğinin olacağı yerdir. Kollar omuzlardan başlar ve uyluk kemiğinin ortalarında biter.

Bacaklar

Animede bacaklar açık bir şekilde üst bedenden daha uzundur. Dizler kalça kemiği ve ayak tabanı arasının ortasında bulunur.

Gövde

Kadın vücudu omuzları ve kalçaları farklı yönlere eğimlendirilerek seksi duruşla tasvir edilebilir Ne demek istediğimi görmek için tıklayın

3.) Şimdi onu biraz ete bürümeye başlıyoruz. Bunu doğru yapabilmek için ovaller ve silindirler çizmede iyi olmalısınız.Omuzların kolların ve bacakların nasıl olacağına dair fikir edinmek için kas gruplarını çalışın. Göğüsler üst bedenin ortasına yerleştirilir. Kavisli çizgiler kullanmaya çalışın. İnsan vücudunda hiç şey cetvel kenarı gibi düz değildir ama bu kadınlarda iki kere doğru. Kavisli kavisli kavisli!

Shirow’un Black Magic’den M-66 karakteri (görmek için resim 1 ve resim 2) iyi bir çalışma modeli olabilir. Hepsi temel parçalarına bölünmüş kadın figürleri ve bunlar benim için kara kalem çalışmalarımı bu aşamada etkileyen güçlü bir etki olmuştur.Şimdi çalışmanızı toparlamanızın zamanıdır. İnce uçlu bir silgi kapın ve ince taslak çizgileri ortadan kaldırmaya başlayın ve sadece son parçanız için kalmasını istediğiniz çizgileri bırakın. Bu basamağın sonunda yaptığınız bu temizlik sıradaki basamağı daha da kolaylaştıracaktır.

4.) Son basamaktaki vücut hatlarını belirlediğim kara kalem çalışmasıyla onu kademeli bir şekilde yapmaya başladım ve onu yaparken kullandığım bütün top ve silindir eklentilerini düzgünleştirdim. Kusurlarını başıboş çizgilerimi silip hoş temiz kullanılabilir bir parça elde ederken ince uçlu silgi bu noktada benim en iyi arkadaşım. Üzerinden bir kez daha geçer ve yapım aşamasında yaptığım hataları düzeltmeye başlarım. Çalışmayı üzerinden mürekkeple geçmek için gerçekten hazır hale getiririm.Hiçbir şey özensiz mürekkepli kalemlerden kötü olamaz bu yüzden temiz olun!

5.) Ve işte karşınızda. Yaptığım en iyi mürekkep işi değil ama geçecek puan alır. Bütün kalem izleri burada silinir ve mürekkeplenmiş resim bilgisayarda renklendirilmek üzere tarayıcıda taranır.Bu ders bir kaynak rehber gibi size bir vücudu nasıl yapacağınıza dair fikir vermek için hazırlanmıştır. Bu A’dan B’ye C’ye gibi kullanılmamalıdır çünkü bu sadece kopya çekmek gibi olur. Bu kuralları kullanarak farklı pozlar ve karakterler yapmaya çalışın.

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …