Feridun Düzağaç Hayatı

Feridun Düzağaç Hayatı

Feridun Düzağaç: 10 Ekim 1968 de Adanada doğdu. ilk kez Mersinde bir grubun solisti olarak insanların karşısında şarkı söylemeye başladı 1988 de aynı üniversitede okuduğu dört arkadaşıyla kendi müziklerini üretmek ve kendi şarkılarını yazmak için kurdukları TINI grubuyla şarkı yazmanın kutsal yükünü keşfetti ilk bestesi Özdemir Asafın Laviniası özel radyoların ilk günleriydi ki Ferdi Tayfurun Emmoğlusunun ardından bir ulusal radyoda en çok istek alan ikinci şarkı oldu

Feridun Düzağaç:1990 yılında yine aynı üniversitedeki 13 amatör şair arkadaşıyla ilk rüzgar adını verdikleri antolojik formatlı şiir kitabında yazdıklarını yayınladı ve fırsatını bulup, iki yıl uzattıktan sonra 1992 yılında Çukurova Üniversitesi iktisat Fakültesi ingilizce işletme bölümünden mezun oldu. 5 yıllık paylaşımının anısına kaydettikleri TINI demosu 1994 Kasımında Öğrenci indirimi adıyla Ada Müzik’ten yayınladı.

Feridun Düzağaç:1995 Ocak ayında Sevgi Güryayla hayatını birleştirdi. Aynı yılın Aralık ayında babası Salih Mete Düzağaçı trafik teröründe yitirdi Askerde yazdığı şarkılarını topladığı Beni Rahatta Dinleyin albümünü 1997 Ocak ayında, istanbulda yazdığı şarkılardan oluşan ikinci solo albümünü Köprüden Önce Son Çıkış ile 1998 temmuzunda sevenleriyle buluştu.

1999 un 2 kasımında minik prensesi Tuya Nazına kavuştu. 2000 yılında yayınlanan Bülent Ortaçgile Saygı albümüne onun Sevgi şarkısıyla konuk oldu.

Tam 33 ay sonra yine tamamen kendi şarkılarından oluşan Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir albümü 2001 Mayısında dinleyicisiyle buluştu 2003 yılında ise Orjinal Altyazılı albümünü çıkarttı 2004 ağustos ayında ara albüm olan Uzun Uzun Feridun Düzağaç çıkarttı

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …