Excel Nedir

Excel Nedir

Microsoft Office 2000 ailesinin bir üyesi ve Windows ortamında en yaygın kullanım alanına sahip olan excel, belki de işlevini tanımlamak en zor uygulama programıdır. excel ile tablo geliştirebilirsiniz liste yapabilirsiniz tablolarınızdaki değerlerle hesaplar yaptırabilir grafikler geliştirirsiniz. Tablolarınızdan veritabanı oluşturabilir raporlar yazabilirsiniz excel ile günümüzün en yaygın iletişim aracı olan Internet’te veritabanına dayanan siteler yapabilirsiniz. excel ile şirketinizin veya evinizin bütçesini düzenleyebilir, defterlerini tutabilirsiniz. excel bunların hepsidir ve daha fazlasıdır

exceli daha önceki sürümlerinden tanıyorsanız, excel 2000 bildiğiniz excellerden hiç farklı değil yeni excelin ağ ortamlarında Lan veya internet te işbirliği alanında yeni bir çok yeteneği olduğunu göreceksiniz.

excele taa bilmem-kaçıncı sürümünden beri aşina bile olsanız, bu kitapçıkta yenilikler, yeni kolaylıklar ve yeni kestirmeler bulacaksınız.

excel dünyasına excel 2000 ile adım atıyorsanız, bu kitapçıkla exceli birinci günden itibaren etkin şekilde kullanabilirsiniz. Bundan önceki sürümleri gibi excel 2000 de kullanıcının sezgisiyle bulabileceği yöntemlere dayanıyor. Siz de benim gibi, bir programı, kitabını okuyarak değil, programı kullanarak öğrenmeye eğilimli iseniz, çoktan excel 2000’nin çok özelliğine aşina olmuş bulunuyorsunuz demektir. Bu kitapçığı, excelde, tabir yerinde ise, kendi kendinize yaptığınız keşiflere anlam kazandırmak amacıyla, önce baştan sona bir kere okuyacağınız ve daha sonra başvuru kaynağı olarak kullanacağınız varsayımıyla hazırladım. Bu sebeple, kitapçıkla birlikte yapmanız gereken az sayıda alıştırma bulacaksınız.

Bu kitaptığın düzenlenmesinde izlediğimiz sıra da benzeri metinlerden farklı görülebilir. Bu, excel ve benzeri programların işlevsel özelliğine uygun bir ders kitabı ve daha sonra başvurulabilecek küçük bir hatırlatma kaynağı oluşturma çabasından kaynaklanıyor

Ayrıca kontrol et

İnternetin Faydaları Nelerdir

İnternetin Faydaları Nelerdir? İnternet Nedir?

İnternetin Faydaları Nelerdir? Her şey doğru ve orantılı kullanıldığı zaman, işlevini tam anlamıyla yerine getirir. …