Estetik Ameliyatlar Hakkında

Estetik Ameliyatlar Hakkında

Estetik ameliyatlar pahalı mıdır Yaygın kanının aksine, estetik ameliyatlar eğer çok pahalı ve lüks hastaneler seçilmezse diğer ameliyat türlerinden daha pahalıya mal olmazlar hatta estetik ameliyat sonrası genellikle bir gece yatış olduğundan daha da ucuz olabilirler.

Estetik ameliyatlar ağrılı mıdı
Birçok estetik ameliyat sadece deri – derialtı ile ilgili olduğundan ağrılı değildir. Hafif bir ağrı olursada 1-2 gün içinde geçer. Burun ameliyatı ya da kepçe kulak ameliyatının sıkıntısı en fazla 1-2 gece kadar sürer. Bu süre ağrı kesicilerle geçiştirilir.

Kaslarla ilgili ameliyatlarda ise örneğin meme protezi özellikle kas arkasına konduğunda ağrı ve gerginlik hissi biraz daha uzun sürebilir.

Estetik ameliyatla iz kalır mı
Vücutta yapılan her kesi iz bırakır. Ama en az izi Plastik Cerrahlar bırakabilir. Başka bir deyişle hiçbir yara izi tamamen yokedilemez. Ancak azaltılabilir veya kamufle edilebilir. Vücudun belli bölgelerinde daha fazla iz kalmaktadır. Bunlar arasında sternum (iman tahtası) veya omuz sayılabilir. Buna karşılık göz kapakları ise en az iz kalan yerlerdendir. Oluşacak izin bazı noktalara dikkat edilerek azaltılması mümkündür.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …