Erkan Oğur Hayatı

Erkan Oğur Hayatı

Erkan oğur,1954 yılında Ankarada doğdu. Müzikle ilgilenmeye, çocukluğunun geçtiği Elazığda başladı. Keman ve bağlama öğrenmeye de o yıllarda yöneldi. Liseyi Ankarada tamamladıktan sonra özellikle babasının isteği üzerine fizik-kimya öğrenimi görmek için Almanyaya gitti

Erkan oğur,1973 yılında gitar öğrenmeye başlayan Oğur, Doğu müziğindeki sesleri de kullanabilme gereksinimden dolayı birkaç yıl içinde perdesiz gitarı yaparak müziğe kazandırdı. Almanya ve Avrupanın öteki ülkelerinde gitarcı olarak çalıştı.

Erkan Oğur, 1980 yılında Türkiyeye dönerek iTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarına girdi. 5 yıllık eğitimi tamamlayan Erkan Oğur askerlik dönüşü sonrasında konservatuarda ud dersleri verdi. Aynı dönemlerde öncelikle Fikret Kızılok ve Bülent Ortaçgil olmak üzere birçok müzisyene perdesiz gitarla eşlik etti. Birçok konser verdi.

Erkan Oğur, 1989 da Amerikaya giderek birçok sanatçıyla ağırlıkla Blues olmak üzere çalışmalar yaptı. Perdesiz gitarın Batı müziğe girmesini sağlayan Oğurun, perdesiz gitarla yaptığı bir albüm Almanyada liste başlarına tırmandı.

Müzikteki arayışlarının yanında, çalgılardaki geliştirme çalışmalarını Kemal Eroğlu ile birlikte sürdürmektedir Türkiye ve Türkiye dışında birçok konser veren Oğur, Fahir Atakoğlu, Bülent Ortaçgil, ismail Hakkı Demircioğlu ve Okan Murat Öztürk gibi birçok sanatçıyla çalışmalarını sürdürmektedir

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …