Ana Sayfa / Sanatçı Biyografileri / Ebru Gündeş Hayatı

Ebru Gündeş Hayatı

Ebru Gündeş Hayatı

ebru gündeş fantezi müzik sanatçısı 24 temmuz 1975 tarihinde, istanbul Kanatlarımın Altındada dünyaya geldi. Bir süre konfeksyon işçisi olarak çalıştıktan sonra Neşe Demirkat tarafından keşfedildi. ilk albümünü hazırlamaya başlamadan önce, sahne tecrübesi kazanabilmek için bir süre Emel Sayına vokalistlik yaptı. Kısa zaman içinde bu renkli dünyaya alışmayı başardı ve ilk albümünün hazırlıklarına başladı

1993 yılında, Selçuk Tekayın prodüktörlüğünü ve Özkan Turgayın aranjörlüğünü yaptığı ilk albümü Tanrı Misafirini çıkardı. Bu albüm ile yakaladığı başarı tanınmasının yanı sıra, pek çok ödülün de sahibi olmasını sağladı. 1994, 1995 ve 1996 yıllarında düzenlenen Kral Tv Video Müzik Ödüllerinde En iyi kadın TSM Sanatçısı ödülünü kazandı.

ilk albümünün başarısı üzerine hemen ikinci albüm hazırlıklarına başladı ve 1994 yılında Tatlı Bela albümü yayınlandı 1995 yılında çıkardığı ben Daha Büyümedim adlı albümü ile de iyi bir satış grafiği yakaladı. Bir sonraki albümü Kurtlar Sofrasının ardından kendisine gelen televizyon dizileri için oyunculuk tekliflerini değerlendirdi. 1998 yılında yine Selçuk Tekay prodüktörlüğünde çıkardığı albümü Sen Allahın Bir Lütfusun ile de önemli satış rakamlarına ulaştı.

2000 yılında çıkardığı Dön Ne Olur adlı albümünün tanıtımı sırasında, basın mensupları karşısında beyin kanaması geçirdi. Bu olay üzerine uzunca bir süre hayranlarından uzak kalan Gündeşin bu albümü de 1 milyondan fazla satıldı.

Son dönemde konser çalışmalarına devam eden Gündeş, Popstar alaturka adlı yarışmada da jürü üyeliği yapmaktadır

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …