Elma Sirkesinin Faydaları

Elma Sirkesinin Faydaları

elma, sirkesinin bir çok derde deva olduğunu her kez hemen hemen biliyordur. Tesadüf eseri keşfedilen elma sirkesi günümüzde her markette rahatlıkla bulabileceğiniz sirkedir. Sirkeyi çoğu insan kokusu ve tadı nedeniyle pek sevmez.

Ama elma sirkesi tat ve kokusuna rağmen kullanılmaya değecek kadar faydalı özellikleri bulunuyor. En önemli insanın fazla kilolarından kurtulmasını sağlıyor.

Elma sirkesi zayıflatır mı diye çokça sorulan soru vardır. Elma sirkesi zayıflatır ve sadece elma sirkesi zayıflama özelliği ile kalmaz insan sağlığına bir çok yararı da bulunur. En önemlisi hiç bir yan etkisi olmaz.

Elma sirkesinin faydaları
Elma sirkesinin saçlara çok olumlu etkileri bulunur.Son duruluma suyundan önce elma sirkesi ile saçlarınızı yıkarsanız kepeklerden kurtulursunuz.Cilde son derece faydalıdır.Cildi yumuşatmakla kalmadığı gibi akne gibi cilt sorunlarının giderilmesini sağlar.Varisler içinde faydalıdır.Bir bezi elma sirkesine batırın.Bu bezi varis olan bölgelere 30 dakika boyunca uygulayın.Elma sirkesinin zayıflatıcı etkilerinden faydalanmak için 1 bardak suyun içine 1-2 kahve kaşığı elma sirkesi ve 1 kahve kaşığı bal ilave edin.Bunu devamlı olarak tükettiğinizde düzenli kilo vermenizi sağlar.

Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar.Şişkinliği giderir.Sabahları aç karnına içeceğiniz elma sirkesi bal karışımı sizi stresn korur bedensel yorgunluğunuzu giderir.Daha da sayılabilecek onlarda faydası vardır elma sirkesinin sadece yavan olarak içmek istemezseniz.Salatalarınıza, yemeklerize katacağınız bir miktar elma sirkesi dahi sizin sağlığınıza yararı olacaktır.

Ayrıca kontrol et

Goji Berry Faydaları Nelerdir

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Goji Berry Faydası?

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Çin, Tibet, Moğolistan gibi ülkelerde uzun yıllardır bilinen bir bitkidir. Tam …