Deniz Akkaya Hayatı

Deniz Akkaya Hayatı? Deniz Akkaya Kimdir?

Deniz Akkaya Hayatı? Deniz Akkaya 3 Ağustos 1977 de istanbulda doğdu. ilkokul eğitimini Faik Reşit Onat ilkokulunda tamamlayan Akkaya, ortaokulu Bilge Kaan Lisesinde, liseyide Semiha Şakir Lisesinde bitirdi.

Deniz Akkaya Hayatı

Deniz Akkaya Hayatı1Lise eğitiminden sonra istanbul Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanan Akkaya, mankenlik kariyerine 1997 de Best Model of Turkey Yarışması birinciliği ile başladı. Aynı sene düzenlenen Miss Grace of the World yarışmasında da dördüncü seçildi.

Yıldırım Mayruk, Vakko, Beymen, Cemil ipekçi gibi, sektörün ünlü kişi ve markalarıyla defile, tanıtım ve organizasyonlarda çalıştı. Defile ve modelliğin yanı sıra dizi oyunculuğu ve sunuculuk da yapan Akkaya, Okan Bayülgen, Erdal Acar gibi ünlü isimlerle yaşadığı aşklarla uzun süre gündemde kaldı.

Uzun yıllar profesyonel mankenlik yapan Deniz Akkaya, fırtınalı aşkları, jeep kazaları, alkol tedavisi, dayak ve podyum atışmaları gibi tartışmalı konularla magazin dünyasının gündeminde yeraldı. Geçirdiği estetik ameliyatlarla kendinden bahsettirdi.

Deniz Akkaya’nın İşadamı Efe Önbilgin ile beraberliğinden Ayşe (d. 10 aralık 2009) adında bir kızı vardır. kasım 2010 tarihinde ayrıldılar.

Deniz Akkaya önce 2008 yılında “Sadece Arkadaşız” adlı tiyatro oyunuyla sonra 2011 yılında “Az Sonra” isimli oyunda tiyatro sahnesine oyuncu olarak çıktı.

2010 yılında “orijinal doğdular, kopya olarak dolaşmasınlar” fikri ile 0-6 yaş çocuk giyim markası Chic Frog’u Bağdat Caddesi’ndeki mağazasında kurdu.

Deniz Akkaya, mankenliği bıraktıktan sonra modacılık yapmaya başladı. 2013 yılında kendi markası Dasmine’yi çıkarttı.

Deniz Akkaya,2013 yılında işadamı volkan Akçıray ile birlikte oldu. 2015 yılında Murat Varol ile birliktedir. Şu an, televizyon ekranlarında magazin programı sunuculuğu yapıyor.

Oyunculuk Kariyeri

 • Maskeli Beşler Kıbrıs (2007)
  Vizontele Tuuba (2003) (Deniz Kızı)
  Okul (2003) (Alev)
  Metro Palas (2004) (Yelda)
  Şarkılar Seni Söyler (2003) (Ayten)
  Yeşil Işık (2002)
  Hemşerim (1997)
  Ölümle Dans

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …