Demir Demirkan Hayatı

Demir Demirkan Hayatı

Demir Demirkan, 12 Agustos 1972 yılında Adanada doğdu. Üniversite yıllarından önce Ankara ve izmirde, daha sonra ise Bilkent Üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı bölümünde öğrenim gördü. Üniversite yıllarında Pentagram gurubuna gitarcı olarak katıldı

Pentagtam gurubu ile Trail Blazer albümünü tamamladıktan sonra Los Angles, CAya taşınarak 1992 de Musicians Instituteda eğitime başladı. Paul Hanson, Scott Henderson, Frank Gambale gibi bir çok müzisyenle beraber çalıştı. Mezuniyetinden sonrada Los Angelesda kalarak pop-jazz, afro, latin ve rock gibi birçok müzik tarzında kayıtlarda bulundu, gitar caldı ve müzik yazdı.

1996 da eve, istanbula döndü. Dönüşünde Pentagram gurubu ile Anatolia albümünün kayıtlarını yaptı, ve Şebnem Ferahın Kadın albümünün prodüktörlüğünü üstlendi. Aynı yıl Sertab Erenerin Sertab gibi albümünün prodüksiyonunu gerçekleştirdi 1997. Prodüktörlük tarafı ağır bastığı için Pentagram gurubundan ayrıldı. 1999 yılında Şebnem Ferah, Artık Kısa Cümleler Kuruyorum ve Sertab Erenerin Sertab albümünü hazırladı. Ricky Martin ve Sertab Erenerin düet yapığı, prodüktörlüğünü Desmond Childın üstlendiği Private Emotions adlı şarkının kayıtlarında bulundu, bu versiyon orta dogu ülkelerinde yayınlandı.

1999 yılında Sony müzik Türkiye ile antlaşma imzaladı. ilk solo albümü mayıs 2000 yılında yayımlandı iki Tv filminde yardımcı roller aldı. 2000 yılının sonunda Sertab Erener in Turuncu albümü için tekrar stüdyoya girdi. 2002 yılının Mart ayında 2. solo albümü Dünya Benim i yayımladı.

Demir Demirkan 2002 ekim ayından itibaren Show TV de yayınlanmaya başlayan 5i Bir yerde adlı TV Dizisinin başrolünde yeraldı. Jenerik şarkısı ve müziklerini yazan Demirkan, Hayat Sensiz Olmuyor adlı şarkıya da diziden alınan görüntülerinde bulunduğu bir klip de çekti.

2003 yılının Eurovision şarkı yarışmasında Türkiyeye birincilik getiren Every Way That I can adlı şarkıyı besteledi ve sözlerini yazdı

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …