Ana Sayfa / Sanatçı Biyografileri / Davut Güloğlu Hayatı

Davut Güloğlu Hayatı

Davut Güloğlu Hayatı

1972 yılında rizede doğdu.Memur bir baba ile ev hanımı bir annenin 11 çocuğundan yedinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Genç yaşında anne ve babasını kaybettikten sonra bir dönem futbola merak saran sanatçı, rize belediye spor, Salaha spor gibi amatör futbol klüplerinde 6 yıl futbol oynadı

Ancak, içindeki müzik sevgisinin önüne geçemeyerek 1991 yılında istanbula gelen Davut, istanbulda çeşiti ticari faliyetlerde bulunduktan sonra fırın, market, sürücü kursu vb… ailesinin büyük desteğiyle 1998 yılında ilk albümü Sarılsam da olmayi ile müzik dünyasına merhaba dedi. Ancak Güloğlu, ilk alübümüyle beklediği başarıyı elde edemedi.Ancak Güloğlu yılmadı.

Değerli sanatçı arif sağın açtığı kurslara devam ederek müzik birikimini geliştirdi. Özel kurslarla çalışmalarına devam etti. Bu müzikal eğitimi kendi bilgi ve yetenekleri ile birleştirdi. Karadeniz ritimlerini günümüz müzik anlayışıyla yoğurarak albümünde kendi müziğini buldu.

Bir çok eser besteleyen sanatçı bu albümünde kendi eserlerini seslendirirken diğer besteci ve söz yazarlarının eserlerini de yorumladı nurcanım albümünde dört eserin söz ve müziği, bir eserin müziği, bir eserin sözü kendisine aittir.

ilk albümü için ben beni yansıtamadım diyen sanatçı memnuniyetsizliğini dile getirirken, sanatın eğitim ve çalışmalara gebe olduğunu kendisine bir kez daha kanıtlamış oldu. Bu doğrultuda uzun süren çalışma ve araştırmalar neticesinde nurcanım albümünü yaptı.

2001 yılının ocak ayında çıkan bu albümün ilk klibini, nurcanım ikincisini ise benim büyük Allahım adli parçalarına çekti. Son zamanlarda en çok satan albüm listelerinde uzun bir süre baş sırayı çeken bu albüm çekilen her yeni klip ile de satış grafiğini yükseltiyor

2,5 yıl aradan sonra bomba gibi bir albümle geri döndü. Katula, Katula ismini verdiği albümünü 2003 senesinde çıkaran Davut Güloğlu, albümde söz yazarlığını da ortaya çıkardı. On iki şarkıdan oluşan albümün aranjörü Suat Aydoğan. Davut Güloğlunun, bir şarkıda söz ve müzik, üç şarkı da ise söz yazarlığı yaptığı albüm 1,5 senelik bir çalışmanın ürünü Albümün stüdyo çalışmaları ise tam 1500 saat sürmüş. ilk albümdeki uğurun bozulmamasını isteyen sanatçı bu albümde de adan zye aynı ekiple çalıştı.

Zeynel Abidinin çektiği fotoğraflarla yazın her rengini albüme taşıyan Davut Güloğlu ekranlara çıktığı ilk andan itibaren halkın büyük ilgi ve sevgisiyle karşılaştı. Her geçen gün sevenleri ve dinleyicileri artan sanatçı bu büyük ilgiyi verdiği her yeni konserde çok daha yoğun hissediyor.

Sanatçının en büyük hedefi ise kendini özünü ve kişiligini hiç bozmadan sanatında her geçen gün daha başarılı olmak ve bir gün Karadeniz müziğini avrupaya taşıyıp sevdirmek

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …