Çınar Yaprağının Kireçlenmeye Faydası

Çınar Yaprağının Kireçlenmeye Faydası

Çınar Yaprağının Kireçlenmeye Faydası Dr. Ömer Coşkun, çınar yaprağının kireçlenmede son derece etkili bir Bitki olduğunu belirterek, “Çınar yaprağı kürü vücudun her bölgesinde oluşan kireçlenmelerin azalmasında büyük fayda sağlıyor” dedi.

Çınar Yaprağının Kireçlenmeye Faydası

Eklem ağrıları günümüzde oldukça yaygın bir hastalık olduğunu belirten Dr. Coşkun, “Her insan vücudunda romatizma kireçlenme gibi eklem rahatsızlıkları mevcuttur.

Bunlar çoğunlukla yaşlı insanlarda görünmektedir. Kireçlenme ve romatizma hastalığından dolayı bacakları bükülmeyen, yürümekte zorlanan, merdiven çıkamayan ve Ağrı çeken insanlar için bitkisel çözüm tavsiye ediyorum.

Çınar yaprağı kürü vücudun her bölgesinde oluşan kireçlenmelerin azalmasında büyük fayda sağlıyor.

Hareketsiz bir yaşam süren ve oturarak çalışan günün artı kalan kısımlarında da hareketsiz ve sporsuz geçiren kişilerin bu rahatsızlıklara yakalanma olanağı çok yüksektir.

Öncelikle kişilerin yaşamları boyunca egzersiz ve spor başta olmak üzere doğru besinlerle kemiklerini ve eklemlerini güçlü bir halde tutması gerektir.Kireçlenmeye Karşı Çınar Yaprağı Kürü Nasıl Yapılır

Bu rahatsızlıktan mustarip kişiler sürekli ağrılardan yakınırlar tamamen doğal ve bitkisel olan yöntemlerle romatizma ve kireçlenme gibi hastalıklarla başa çıkabilirler” diye konuştu.

Dr. Ömer Coşkun, çınar yaprağı kireçlenme de son derece etkili bir bitki olduğuna dikkat çekerek,

“Bu bitkiyi düzenli bir şekilde kullandıkları takdirde ağrılarının azaldıklarını ve şikayetlerinin azaldığını göreceklerdir.
Kireçlenmeye Çınar Yaprağı Kürü

Çınar Yaprağı Kireçlenme

2 adet büyük boy taze ya da kurutulmuş çınar yaprağını soğuk suda yıkayın ve parçalara ayırın.Bir su bardağı klorsuz suyu kaynattıktan sonra yaprakları ilave edin ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak 1 dakika kaynatın.Kaynama süresi tamamlandıktan sonra sıcakken süzün.Ilıyınca akşam yemeklerinden önce ve gece yatarken için.2 içim arasında en az 3 saat fark olmalıdır.
Bu küre 30 gün devam edilmelidir.Bir 15 gün kullanıp 3 gün ara verin ve tekrardan bir 15 gün daha kullanarak 30 güne tamamlanabilir.Her defasında taze olarak hazırlanmalıdır.Şikayetlere göre dönem, dönem tekrarlanabilir.

Kullanılacak olan çınar yaprağının ‘anatolius’ türü olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Anatolius türü çınar yaprağı, derin yırtıklıdır. Kazayağına benzer şekilde derin yırtıkları olmayan çınar yaprakları uygun değildir. Çınar yaprağının bilinen bir yan etkisi yoktur”

Ayrıca kontrol et

Goji Berry Faydaları Nelerdir

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Goji Berry Faydası?

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Çin, Tibet, Moğolistan gibi ülkelerde uzun yıllardır bilinen bir bitkidir. Tam …