Cem Boyner Hayatı

Cem Boyner Hayatı

Cem Boyner, 1955 doğumlu istanbul Kanatlarımın Altındalu işadamı. Bir ara politikayla da uğraşan Boyner, hobileriyle de ilgi çekiyor. iki kişisel sergisi bulunuyor. Şu anda önemli markaların yönetim kurulu başkanlığını yapıyor

Cem Boyner 23 Eylül 1955 te istanbulda doğdu. Robert Kolejde eğitim gören Boyner, lisans derecesini 1978 yılında mezun olduğu Boğaziçi Üniversitesi işletme Bölümünden aldı. iki kez evlendi. ilk eşi Bilgün Sazaktan 3, ikinci eşi Ümit Boynerden bir çocuğu oldu. 1978 yılında aile şirketleri Altınyıldız Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı oldu. 1989 – 1990 da Tüsiad başkanlığı yaptı.

Boyner, 1990 larda politikayla uğraşmaya başladı. ilk evliliğinden bir süre sonra Yeni Demokrasi Hareketi ile politikaya giriş yapan işadamı, liberal eğilimli bu partinin genel başkanlığını yaptı. 1995 yılı Genel Seçimlerine katıldı. Ancak kısa bir süre sonra, 1996 da politikayı bıraktı.

Boyner, Çarşı Mağazalarının başındaydı. Grup içi değişikliğinden sonra zincir mağazaların adı Boyner oldu. işadamı, Boyner Holdingin ve Beymenin Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Benetton markasının Türkiye ortaklığını aldı. Mısır, Rusya gibi ülkelerde de mağazalar açarak dünya pazarına girmeye çalıştı.

Boyner, iş dünyasındaki başarılarından olduğu kadar hobileriyle de kendinden söz ettirdi. Lise yıllarında amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgilenen Boyner, 1996 da politikayı bıraktıktan hemen sonra çıktığı Endonezya gezisinde sualtı fotoğrafçılığına merak sardı. Türkiyeye döndüğünde ise lisanslı bir dalgıç oldu. Fethiye, Bodrum, Datça, Filipinler, Kızıldeniz, Maldivler ve Endonezya gibi çok çeşitli sularda çektiği fotoğrafları 1999 yılındaki ilk kişisel sergisi Sualtında sergiledi.

Boyner, fotoğraf merakını gerçeğe dönüştürdüğü, 2 bölümden oluşan Yakındaki Uzak Uzaktaki Yakın adlı sergisini 2005 yılında Darphane-i Amire Binalarında açtı. Bu, Boynerin 2. kişisel sergisiydi. Serginin Uzaktaki Yakın bölümü, çoğu Afrikada çekilen, insanların her türlü halini yakalamaya çalışan 77 fotoğraftan oluşuyordu

Yakındaki Uzak ise stüdyoya çekilmiş 49 portreden oluşan bir çalışmaydı. Boynerin altı yıllık çalışmasının ürünü bu sergide toplanmıştı. Boyner, bu fotoğraflardaki insanların ona hayata karşı duruşları, savunmasız ama cesur bakışlarıyla bambaşka bir deneyim yaşattığını düşünüyordu.

Boyner, 25 ünlü kadın tarafından Türkiyenin en çekici erkeği seçildi. Dalgıçlık ve fotoğrafçılık dışında kick-boxla da uğraşan Boynerin çocuklarının da dalgıçlık lisansları bulunuyor. Tatillerini ailesiyle Endonezya, Filipinler, Fethiye gibi yerlerde geçiriyor. ingilizce ve Almanca bilen Boyner, aynı zamanda değişik pazarlama stratejisiyle göze çarpan T Box markasının da yaratıcısı

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …