Burun Estetiği Hakkında

Burun Estetiği Hakkında

Burun ameliyatından sonra gözlük kullanabilir miyim Gözlük burun kemiklerine baskı yapar ve kemikleri yerinden oynatabilir. Bu nedenle ameliyat sonrası 2 ay gözlük kullanmamak gerekir.Burun ameliyatından sonra güneş zararlı mıdır Burun ameliyatından sonra burun ve çevresindeki derinin güneş ışınlarına hassasiyeti artar, lekeler oluşabilir. Bu nedenle ameliyat sonrası 3 ay kadar güneşten koruyucu 30 ya da 45 faktör (SPF) kremler kullanmak gerekir.

Burun ucu düşmesi nedir En çok sorulan sorulardan biridir. Düzgün ve doğru burun estetiği yapılmış bir burun ucu düşmez. Burun ucu kıkırdak çatısının teknik hata ile korunması gereken yerlerinden kesilmesi sonucunda oluşabilir. Yıllar sonra burun ucunun yavaşça aşağı düşmesi ise, derialtı dokularının incelmesi, elastik liflerin azalması, derinin yaşlanması sonucu oluşan fizyolojik bir durumdur. Burun estetik ameliyatı yapılmamışsa bile normalde yaşlanma ile oluşabilen bir durumdur.

Burun estetiğinden sonra yüzebilir miyim Ameliyattan 2 ay sonra yüzebilirsiniz. Ancak suya atlama veya dalma için 3 ay beklenmelidir.

Burun ameliyatından ne kadar zaman sonra şekli belli olur Ameliyattan 10 gün sonra alçı çıkarıldığında burun şekli kabaca belli olur ancak henüz şiş ve hafif ödemli durumdadır. Bir ayda % 09 şekli belli olur. Tam şeklini alması, 1-3 mm daha incelmesi ile 6 – 12 ay sürebilir.

Burun içine konan tamponlar ne zaman çıkarılır, ağrı olur mu Tamponlar ameliyattan üç gün sonra çıkarılır. Özel bir maddeden oluşturduğumuz tamponlar, yağlı bir tül ile sarılı olduğundan ağrısız olarak kolayca çıkarılır. Tampon içinde ayrıca kanamayı durdurucu özel bir sünger mevcuttur.

Burun ameliyatından kaç gün sonra işime dönebilirim Alçı çıkarıldıktan sonra yani 10 gün sonra şinize dönebilirsiniz

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …