Botoks Hakkında

Botoks Hakkında

Botoks nedir Botoks, bakteriden elde edilen bir toksindir. Nasıl etki eder Botoks sinir uçlarından kasa giden uyarı sinyallerini engeller. Örneğin alın bölgesindeki çizgileri oluşturan mimik kaslarının kasılmasını önleyerek bu çizgilerin düzleşmesini sağlar.
Nasıl uygulanır Botoks injeksiyon yani iğne şeklinde uygulanır. Uygulama ne kadar sürer Botoks uygulaması anestezi hariç 15 dakika kadar sürer. Anestezi için uygulama bölgesine özel krem sürülür.

Hangi bölgelere uygulanır En sık yüz bölgelerine uygulanır. Alın, kaşların üzeri, ve arası, gözlerin dış kenarındaki kırışık bölgelere,göz altındaki kırışıklara uygulanır. Ayrıca koltuk altı terlemesi için bu bölgeye uygulanabilir.

Etkisi ne zaman başlar Botoks etkileri bir hafta içinde başlar ve etkisi ortalama 6 ay sürer.

Botoks dolgu amacıyla kullanılır mı Hayır dolgu amacıyla kullanılmaz. Dolgu için en sık hyaluronik asit yapısında olan restilen kullanılır. Bu dolgu maddesi 6-12 ayda tamamen erir. Bu nedenle etkisi geçicidir.

Botoks yılan zehiri midir Hayır botoks yılan zehiri değildir. Aksine bir bakteriden elde edilen bir maddedir. Yılanla hiçbir ilgisi yoktur.

Botoks ifadesiz bir yüze neden olur mu Doğru uzman tarafından, doğru yapılırsa böyle birşey olmaz. Sadece kaşlarınızı çatamazsınız.

Botoks felç yapar mı Hayır, botoks felç yapmaz, kaslara bir zarar vermez. Ancak sinirden uyarının kasa ulaşmasını önler, bloke eder. Bu etki 3-6 sonra tamamen geçer ve eski haline döner. Hiçbir kalıcı etkisi yoktur.

Botoks dolgu maddesi midir? Dudak kalınlaştırmada kullanılır mı Hayır botoks dolgu maddesi değildir dudak kalınlaştırmada kullanılmaz. Bunun için dolgu maddeleri örneğin restilen kullanılır

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …