Bitter Çikolatanın Faydaları Nedir

Bitter Çikolatanın Faydaları Nedir? Bitter Çikolata?

Bitter Çikolatanın Faydaları Nedir? Bitter Çikolata, Çikolata birçok kişinin vazgeçilmez yiyeceğidir. Özellikle hanımlar çikolatayı çok sever. Bayramlarda, özel günlerde, depresyondayken bile sürekli tüketilen bir yiyecektir. Sütlü çikolata, bitter çikolata, fıstıklı çikolata gibi birçok farklı türü mevcuttur. Sağlık açısından da birçok faydaları vardır. Bitter çikolata diğer çikolata türlerine göre biraz daha fazla yoğundur. Tadı biraz daha acı ve serttir. Bitter çikolata da sağlık için faydalıdır.

Bitter Çikolatanın Faydaları ile Şifa Bulun

mineral açısından oldukça zengindir. potasyum, çinko, bakır, demir ve selenyum içeren bir yiyecektir.Kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar. Yakın zamanda yapılan bir çalışmaya göre bitter çikolatanın kan dolaşımını olumlu etkilediği gözlenmiştir. Arterlerin esneklik kazanmasına yardımcı olur.Finlandiya’da yapılan bir araştırmada felç geçirme riskini azalttığı ortaya çıkmıştır. Özellikler erkekler üzerindeki araştırmada bitter çikolatanın erkeklerin felç geçirme riskini yüzde 17 oranında azalttığı gözlemlenmiştir.Finlandiya’da yapılan bir araştırmaya göre bitter çikolata tü keten anne adaylarının daha az stresli olduğu ortaya çıkmıştır.Beyne fayda sağlayarak özellikle yaşlı insanlarda hafıza kaybını azaltması da bitter çikolatanın faydaları arasındadır.Damar sertliğini önler.İçeriğindeki demir sayesinde demir eksikliğine karşı koruma sağlar.

Bitter Çikolata Faydaları ile Kolesterolü Dengeler

Çikolata nitrik oksit üretimini uyararak kan basıncının dengelenmesini sağlar. Aynı zamanda felç ve kalp krizine sebep olabilen arterlerdeki plak oluşumunu önler. Düzenli olarak tüketildiği taktirde kolesterolü dengeleyici ve kan basıncını düşürücü özelliği vardır.

Pürüzsüz Bir Cilde Kavuşmaya Yardım Eder

Bitter çikolata içeriğindeki flavonoller sayesinde cildi güzelleştirir. güneş ışınları sebebiyle oluşan cilt hasarlarına karşı iyi gelir. Hatta birçok güneş kreminin içeriğinde çikolata vardır. Cildin sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

Bitter Çikolata ile Kilo Vermek Mümkün Mü

Oldukça şaşırtıcı ama bitter çikolata ile zayıflamak mümkün olabilir. Tabii ki çok fazla tüketmemek gereklidir. Yapılan bir araştırmaya göre yemeklerden 20 dakika kadar önce küçük bir kare parça çikolata dil üzerine alınarak eritilirse beyine giden hormonlarda ben tokum hissi oluşur. Bu nedenle yemeklerde daha az yemek yenir ve kilo alınmaz.

Şeker Hastalığına Karşı Koruma Sağlar

Diyabet yani şeker hastalığına yakalanma riskini düşürmesi de bitter çikolata faydaları arasındadır. düşük glisemik indeksi sebebiyle kan şekerini dengeler. Şeker hastalığına yakalanma riski yüksek olan kişiler için şeker hastalığına yakalanma oranını düşürür. Aşırıya kaçmadan bitter çikolata tüketmek diyabete yakalanma riskini azaltır.

Bitter Çikolata İyi Hissettirir

Bitter Çikolatanın Faydaları Nedir Bitter çikolata beyinde endorfin maddesinin salgılanmasını uyarır. Endorfin sayesinde vücuda mutluluk ve neşe hissettiren maddeler salgılanır. Çikolata yeyince kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. stres seviyesini düşürür.

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …