Bilirubin Yüksekliği

Bilirubin Yüksekliği

bilirubin yüksekligi kan tahlili sonucunda bilirubin degeri yuksek cikti. Buna bagli olarak gözlerimde sararma var. Yorgun oldugum zaman bu sararma dahada artiyor. Belcikadaki doktorlar buna yapilacak birsey yok, birsey de olmaz, haydi sen eve diyorlar.

Bende yorgunluk, gözlerimde agirlik, ve cildim diş etkenlere karşi cok duyarli. Vucudumda cok toksin oldugunu hissediyorum. Hafif bir spor yaptigim zaman, terledigim zamen, rahatliyorum ve kendime daha iyi hissediyorum. Biliribun degerini dusurmenin bir yolu varmi, ve yan etkileri varmi

Cevap; bilirübin yüksekliği sebepleri çeşitlidir. ancak size sorun yok dendiğine göre gilbert sendromunuz olmalı. Sadece tek başına indirekt bilirübin yüksekliği var karaciğer enzimleri normal, hepatit markerları negatif, hemoliz yok ise gilbert sendromu vardır.

Bu aslında bir hastalık sayılmaz. Açlıkta,yorgunlukta ve enfeksiyon halerinde kısa süreli artışlar olsada sorun yapmaz. Gilbert sendromunda bilirübin gerçekten düşürülmesi gerektiğinde fenobarbütal kullanılabilir. ama yan etkilerine deyip deymiyeceğini doktorunuz değerlendirmelidir.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …