Baharatlarla Zayıflama

Baharatlarla Zayıflama

Uyguladığınız diyetlerle istediğiniz sonuçları alamıyor veya daha azına razı olmak zorunda kalıyorsanız vereceğimiz ipuçları zayıflamanızı kolaylaştıracaktır.

Baharatlar
Kırmızıbiber, karabiber, tarçın, sarımsak, zencefil gibi keskin baharatlar, metabolizmayı hızlandırmanıza yardımcı olacaktır. Bu baharatlar vücut ısısını arttırdıkları için, kalori yakma ihtiyacı da %25 artacaktır. Günde iki defa yemeklerinize ve salatalarınıza bu baharatlardan ekleyin.

Bazı baharatları soframızdan eksik etmezsek zayıflayabilirmişiz. Listeyi bir yerde buldum ve araştırdım. Zayıflamaya ne etkisi olabilir diye. sizinle paylaşıyorum.

Bu baharatlar
Zerdeçal
Zerdeçal en etkin ve en yaygın kullanılan antioksidanlardan biridir.

Zencefil
Bağırsaklarda biriken ve atılamayan gazların kolaylıkla atılmasını sağlar. Vücutta sıcaklık ve terleme meydana getirir. Zencefil gerçekten iyi bir anti oksidandır.

Kırmızı biber
Sindirimi kolaylaştırır. Terlemeyi arttırır.

Biberiye
Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik
Kekik, içerdiği maddelerle hücrelerden salgılanan serbest radikalleri bağlayarak sağlık açısından birçok fayda oluşturmaktadır. Kekik, içeriğindeki maddelerle vücutta hücre koruma sistemlerini geliştirmesiyle antioksidan, kanser oluşumunu engellemesiyle antikanserojen, diyabet hastalığını engellemesiyle antidiyabetik ve vücuttaki kolestrol oranını ayarlamasıyla antikolestremik özellikler taşımaktadır.

Ender saraç şöyle sölüyor diyetlerde baharatların yeri nedir: Baharatlar çok önemli. Mesela zencefil yağları yakar. Zerdeçal karaciğerden toksin attırır. Biberiye iyi bir antioksidandır. Kekik şekeri düşürür. Sarmısak zayıflamaya yardımcı olur.

Hollanda’da yapılan bir araştırmada birçok baharatın karıştırılmasıyla elde edilen ve asya mutfağının vazgeçilmez baharatı köriyle çayın kilo vermeye yardımcı olduğu ortaya çıktı. Baharatların vücut ısısı yaratan bir doğal yağ yakma süreci oluşmasına yardımcı olduklarını belirten bilim adamları yeşil ve siyah çayında metabolizmayı hızlandıran benzer bir etkileri bulunduğuna işaret ediyorlar.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …