Aydın Menderes Hayatı

Aydın Menderes Hayatı

Aydın Menderes 1946 yılında Ankarada doğdu. Merhum Başbakan Adnan Menderesin en küçük oğludur. Annesi Berin Menderestir ilk ve orta öğretimini Ankarada tamamladıktan sonra Ankara iktisadi ve Ticari Bilimler Akademisinden mezun oldu. Askerliğini 1976 da iskenderunda Yedek Subay olarak tamamladı.

Siyasete 1970 de Aydında Demokratik Partinin il Başkanı olarak girdi. 1977 de Adalet Partisi Konya Milletvekili ve 1978 de aynı partinin Genel idare Kurulu Üyesi oldu. 12 Eylül sonrasında 10 yıl siyasetten yasaklılar kapsamında yer aldı.

1987 de bu yasaklar kaldırıldıktan sonra 4 yıl siyasete dönmedi. 1993de kurucusu olduğu Büyük Değişim Partisi Genel Başkanlığına seçildi. 1994 de bu partinin birleşmesiyle Demokrat Parti Genel Başkanı oldu.

1995 de Refah Partisinden istanbul Milletvekili olan Aydın Menderes, 1996 yılında aynı partinin Genel Başkan Yardımcılığına getirildi. 1999 da Fazilet Partisinde istanbul Milletvekili olan Aydın Menderes aynı yıl Fazilet Partisinden istifa etti. 3 Kasım 2002de DYPden Aydın Milletvekili adayı oldu. DYP üyesi olarak siyasete devam etmektedir.

Siyaset dışında Aydın Çakırbeylide çiftçilikle meşgul olmaktadır Tarihte Bir Yolculuk ve Gelenekten Güncele adlı kitapları vardır. Ayrıca kendisine ait internet sitesinde haftalık siyaset yazıları ve incelemeleri yayınlanmaktadır

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …