Ata Demirer Hayatı

Ata Demirer Hayatı? Ata Demirer Kimdir?

Ata Demirer, 6 Temmuz 1972 de Bursada dünyaya geldi. Daha küçük yaşlarda müziğe olan yeteneğini keşfetti. Ortaokul ve liseyi Bursa Erkek Lisesinde okuduktan sonra son sınıfta Çelebi Mehmet Lisesine geçti ve buradan mezun oldu. Okul hayatından başarılı olamayan Demirer, ağabeyinin yardımıyla gece kuluplerinde piyanist-şantör olarak çalışmaya başladı. 1991 yılında istanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümünü kazanmasyla istanbula taşındı

Konservatuvar yılları boyunca istanbulda müzisyenlik yapmaya devam etti. Yine o yıllarda arkadaşlarının desteği ile bar komedyenliği denemelerine başladı. Vitamin Grubu üyesi Gökhan Semiz ile olan yakın arkadaşlığı sayesinde stand up gösterilerine başladı. Aynı zamanda Vitamin Grubunun Turkish Kovboylar adlı şarkısındaki gazeli seslendiren kişi de kendisiydi.

E.Ş.E.K Tiyatro Grubunun kurucusu Uğur Uludağnın aracılığı ile ilk profesyonel stand up gösterisini gerçekleştirdi. 1995 yılında Asosta verdiği müzikli şov sırasında keşfedilerek Dormen Tiyatrosunda Komik Para adlı oyununda rol aldı. Aynı yıl kendi kurduğu Ege Kumpanya adlı gösteri orkestrası ile birçok yerde sahneye çıktı.

Bu dönem Uğur Yücel ile tanışması hayatının dönüm noktalarından biri oldu. Komediye olan tutkusunu keşfetti ve konservatuvarı yarıda bırakarak stand up gösterilerine ağırlık verdi. 1996 ile 1998 yılları arasında bir çok yerde gösteri verdi. Leman Kültüre oyununun kaydını götürdü ve çok beğenilmesi üzerine 1998 yılının Şubat ayında Tek Kişilik Dev Kadro adlı oyunu ile Leman Kültürde sahne aldı.

Bu oyunu yaklaşık 1000 kez sahnede oynayan sanatçı, oyunda geçen karakterlerin benzerleri ile bir televizyon şovu hazırladı. Korsan TV adlı program, ekranda 42 bölüm gösterildi. Televizyonda görülmesi ile şöhreti artan Demirer, daha sonra Vizotele Tuuba, Neredesin Firuze gibi projelerde yer aldı. Kısık Ateşte 15 Dakika filmi ile ilk başrolünü aldı. Birçok televizyon dizisinde yer aldı ancak onun yurt çapında tanınması ve sevilmesi Avrupa Yakası adlı dizide 3 sezon boyunca canlandırdığı Volkan karakteri ile oldu.

iki adet müzik albümü de olan Ata Demirer daha sonra Hacıyatmaz adlı televizyon programına başladı. Gani Müjde tarafından yazılan ve yönetilen Osmanlı Cumhuriyeti adlı filmde Osmanlı padişahını canlandırdı

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …