Antabuse Nedir

Antabuse Nedir

Alkolün esiri olmuş kişileri yani Alkolik olan şahısları, Alkolden soğutmak yada tiksindirmek için kullanılan ilaç türüdür. içindeki maddeden dolayı disülfiram olarak da bilinen bu ilaç Alkolün, metabolizmasını değiştirir Organizmada alkolden asetaldehid meydana getiren bu madde zehirlidir. Antabuse kullanan kişi, çok az miktarda Alkol alsa bile, çok rahatsız edici belirtiler ortaya çıkar ve hasta alkolden tiksinir. Fazla miktarda alkol almış ve komanın eşiğinde olan hastaya antabuse verilmez ve Hastadan habersiz vermemelidir

Hastanın istek ve arzusu olursa verilir. Antabuse, her Gün kullanmak gerektirdiği halde, vücutta adale içine konan ve bir defalık konunca altı ay ile bir sene hastada etkili olan preparatları da bulunmaktadır.

Antabuse Alkollü içkiyi kullanma halinde son derece tesirli etkiler meydana getirir. Bu şekilde alkolün kendisine yaramadığına inanan şahıs alkolden soğur. ilacın tesirli olması için düzenli olarak her gün alınması gereklidir.

Antabuse tedavisinin mutlaka uygun bir klinikte ve yetkili doktor kontrolünde yapılması en azından başlatılması hayati ehemmiyeti haiz bir husus olduğu unutulmamalıdır.

Alkol bağımlılığının tedavisinde, Alkole karşı tiksinti yaratmak amacıyla kullanılan bu ilaç Alkolün normal metabolizmasını engeller ve nefes darlığı, kalp çarpıntısı, kusma ve bulantı gibi nahoş semptomlar yaratan asetaldehidin kandaki konsantrasyonunu yükseltir. Yüksek tansiyon, kardiyovasküler çökme ve bazen de konvülsiyonlar gibi daha ağır tepkiler ortaya çıkabilir

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …