Anakonda Nedir

Anakonda Nedir

Boğagillerden, tropikal Güney Amerikada yaşayan, 8-10 m uzunlukta, avını sararak ve sıkarak öldüren yılan Eunectes murinus Yaşadığı yerler Tropik Güney Amerikada Su kenarlarındaki ormanlarda bulunur Özellikleri 8-10 metre uzunluktadır. Ağaçlara tırmanır, arasıra suya dalar. Bazan Bitkiler arasında yarı yarıya suya gömülü olarak saatlerce kalır. Kuş ve memeli hayvanlarla beslenir. insanlara da saldırdığı olur. Avlarını suya çekerek veya sıkarak öldürür

Ömrü 30-40 yıl Çeşitleri Boa yılanlarının Suda yaşayan tek türüdür Pullu sürüngenler takımının Boagiller familyasından bir yılan çeşidi. Güney Amerikada And dağlarının doğusundaki tropik ormanlardaki Göl ve nehir kıyılarında yaşar. Beden rengi çevre renklere uyum sağlar. Derisi sarımsı yeşilden koyu yeşile kadar değişmektedir. Vücudunun her yanı, düzenli aralıklarla dizili yuvarlak, siyahımsı halka ve lekelerle bezenmiştir. Genelde boyu 8-10 metre olmakla beraber 12 metreyi bulanları da vardır. Ağaçlara iyi tırmanır ve suda iyi yüzücüdür. Bazan Suyun yüzünde tembel tembel sürüklendiği görülür. Çoğunlukla kıyılardaki Ağaçların üzerinde bulunur. Diğer boa yılanları gibi zehirsizdir.

Suya gelen memeli ve kuşlara pusu kurar. Yakaladığı avlarını sıkarak öldürür. Daha irilerini ise suya sürükleyerek orada boğar. Sonra yutar. Rastgele insanlara da saldırdığından yerliler, bundan çok çekinir ve nefret ederler.

Yumurtalar dişi anakondan karnında açıldığından, yavrularını Canlı olarak doğurur

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …