Anahtar Nedir

Anahtar Nedir

Anahtar Ne Demektir? Anahtar Nedir Kısaca? Anahtar Hakkında? Anahtar Ne Demek? Anahtar Hakkında Kısaca Bilgi?

Anahtar Ne Demek, Anahtar Kilidi açıp kapamak için kullanılan araç, açar, açkı Bir şeyin zembereğini kurmak için kullanılan araç, kurgu Şifre yazmak ve çözmek için kararlaştırılmış olan yol Somunları veya vidaları çevirerek sıkıştırıp gevşetmek için kullanılan çelik saplı araç Konserve kutularının kapağını keserek açmaya yarayan Alet, açacak.

mecaz Vesile, araç, vasıta sıfat, mecaz Herhangi bir olayda belirleyici olan fizik istenilen yere veya aygıta, isteğe göre Elektrik akımının geçmesini sağlamak için kullanılan düzen, çevirici, çevirgeç, şalter, komütatör.

müzik Notaların müzik merdivenindeki yükseklik derecelerini göstermek ve buna göre okunmasını sağlamak için portenin başına konulan işaret

Kapı, çekmece, sandık, dolap, çanta gibi kapalı kalması gerekli şeylerin kilitlerini açmak için kullanılan maden veya ağaçtan yapılmış alet.

Somun sıkmak ve gevşetmek için kullanılan alete de denir. Çok eski zamanlarda ağaçtan olanları olduğu gibi, madenden yapılanları da vardı. Takıldıkları yerin kıymetine göre değişik şekilde ve kıymette yapılır. Bazıları Altın ve Gümüş işlemeli yapılırdı. Şekil itibariyle de kullanıldıkları yere göre değişiktir. anahtarın büyüklüğü, şekli, yuvarlak, yassı, içi kovan şeklinde boş veya dolu olabilir. Dişleri, kilit içindeki yerlerini hareket ettirmek suretiyle kilidi açar ve kapar.

Somun anahtarının hepsi madenden yapılır. Şekilleri ise çok değişiktir. Sabit olanları olduğu gibi ağızları genişleyip daralan tipleri de vardır. Teknik ilerledikçe kilit cins ve şekilleri değiştikçe, anahtar cins ve şekilleri de artmaktadır.

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …