Alişan Hayatı

Alişan Hayatı

Alişan, 1976 doğumlu arabesk ve pop müzik şarkıcısı. Başrolünde olduğu Aynalı Tahir 1998 adlı diziyle iyice tanınan ve sevilen şarkıcı, Nisan 2007de çıkardığı son albümü Kimselere Güvenemem ile müzik piyasasında yeniden gündemde. Alişan, başladığı 2004 yılından beri yayın hayatını sürdüren, Cennet Mahallesi dizisinde de Ferhat rolünü canlandırmaya devam ediyor

Asıl ismiyle Serkan Burak, 19 Haziran 1976da Kasımpaşa, istanbulda dünyaya geldi. Ailesi aslen Bingölün Kiği ilçesinden olan Alişan, daha çok küçük yaşlardayken müziğe olan ilgisi ve yeteneğiyle dikkatleri çekti. Okuduğu türkülerle okul yıllarında da öğretmenleri arasında ilgi odağı oldu. Aslında pilot olmak isteyen Alişan girdiği üniversite sınavlarında başarılı olamadı. 21 yaşındayken Prestij Müzikle çalışmaya başlayan Alişanın, Sana Birşey Olmasın 1997 adlı kaseti yayımlandı

Alişan bundan önce de liseye başladığında babasının da maddi desteğiyle bir kaset çıkarmıştı. Prestij Müzikin üç ortağından biri olan Hilmi Topaloğlu, aile dostlarıydı. Kasedin çıkışında diğer ortaklar Mahsun Kırmızıgül ve Burhan Aydemir de katkıda bulundu. Alişan, albümden çıkarttığı Kralı Gelse adlı parçayla tanındı. Alişan daha sonra istanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarına girdi.

Alişan, 1998 de Aynalı Tahir adlı diziyle televizyon seyircisinin karşısına çıktı. Senaryosunu Sergin Akyazın yazdığı ve Kayra Şenocak, Erkan Petekkaya, Yeşim Biber, Saruhan Yücel, Emine Ün, Tuğba Özay ve Doğa Beklerizin de oynadığı dizide, Tahir rolünü canlandıran Alişan, geniş izleyici kitlesine ulaştı ve çok sevildi.

Erol Köse ile çalışmaya başlayan ve 1999 da Var Ya adlı ikinci kasedini çıkartan Alişan, dizi oyunculuğuna da devam etti. Aynı yıl Kurt Kapanı Falçata Kemal rolünde adlı dizide Kenan Kalav ve Pınar Altuğla birlikte oynadı. 2001 de ise Aşkına Eşkıya adlı dizide başrol oynadı. Berşan rolündeki Alişana Arzu Yanardağ, Erkan Petekkaya ve Hande Kazanova eşlik etti.

Alişan 2002 de ise Sait Faik Abasıyanıkın eserinden uyarlanan ve başrollerinde Sibel Can, Müjdat Gezen ile Bulut Arasın da olduğu, Papatya ile Karabiber isimli Ümit Efekan filminde rol aldı. Karabiber adlı klarnetçi karayağız bir genci canlandırdığı film, Eylül 2004 te vizyona girdi.

2004 de yönetmenliğini Yaşar Serinerle birlikte Serdar Akarın yaptığı Cennet Mahallesi adlı komedi dizisinde rol almaya başladı. Alişan, Mahallenin gülü güzeller güzeli dansöz Sultan ile yanık sesli kemancı Ferhatın aşkını konu alan dizide, Ferhat rolünü canlandırırken, Sultan rolünde ise Çağla Şikel vardı. Başladığından itibaren çok sevilen dizide Melek Baykal, Müjdat Gezen, Zeki Alasya, Zihni Göktay ve Özkan Uğur gibi sanatçılar da yer aldı.

Nisan 2007 de Kimselere Güvenmiyorum adlı 3. albümünü çıkartan Alişan, albümüyle de büyük beğeni topladı. Sanatçı birkaç ay önce yaptığı bir açıklamada “Aman kimse oyunculuğun şarkıcılığı bana unutturduğunu zannetmesin. Nisan ayında yeni albümümü çıkartacağım. Hayatımın en güzel albümü olacağını şimdiden söyleyebilirim” diye konuşmuştu.

Alişan, yaklaşık beş yıldır devam eden birlikteliklerinin sonucunda 7 Ocak 2007 de ünlü oyuncu ve şovmen Mehmet Ali Erbilin kızı Sezin Erbil ile nişanlandı. Erbilin evinde yapılan törende çiftin yüzüklerini ünlü yapımcı ilker inanoğlu taktı. Erbil ise nişanın ardından Bizim Türk örf adetlerine gore yapılan bir tören oldu. Kız evi naz evidir. Alişan hem bizim hem de Türk halkının sevdiği bir sanatçı, yaklaşık 5 yıllık birlikteliği resmiyete döktük artık biz bir aileyiz demişti. Fakat çift, kararlaştırılan evlilik tarihine de rağmen kısa süre sonra ayrılık kararı aldı

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …