Ahu Türkpençe Hayatı

Ahu Türkpençe Hayatı? Ahu Türkpençe Kimdir?

Ahu Türkpençe Hayatı? tiyatro ve sinema oyuncusu ahu türkpençe 2 ocak 1977 tarihinde samsunda doğdu Tiyatroya büyük bir haz duyan fakat 18 yaşına kadar tiyatro ile hiç uğraşmayan Ahu bu yaşından sonra çok yakın bir arkadaşının yardımı ile Müjdat Gezen sanat Merkezinin elemelerine girdi ve kazandı.

Ahu Türkpençe Hayatı

Msm’ye girdikten sonra yıldız teknik Üniversitesindeki gördüğü fizik eğitimini dondurdu Msmye girdiği ilk sene dışarıda çalışılmasına izin verilmiyordu Diğer senelerede Ahu 7 Numara ve Azad gibi dizilerde oynadı En son Bir istanbul Masalında oynayan Ahu, bu dizi ile birlikte herkes tarafından tanınan ünlü bir kişiliğin sahibi oldu ilk sinema filmi olan Neredesin Firuze ilede seyircilerin beğenisini topladı.

İlk rol aldığı sinema filmi ise Ezel Akay’ın “Neredesin Firuze” filmi oldu. Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden olan Bir İstanbul Masalı’nda başrolde yer alan Türkpençe, Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde En Başarılı kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü. Şöhret adlı diziyle başarısını devam ettirdi. Bu rolüyle de artık ülke çapında tanınan yetenekli oyuncu 2010 yılında ise ünlü Kaybedenler Kulübü filminde oynadı. Daha sonra başrolünde yer aldığı, Deniz Akçay’ın yazıp yönettiği 2013 yılı yapımı sinema filmi “Köksüz” ile büyük beğeni topladı. Güzel oyuncu 2016 yılında ise Alper Çağlar’ın “Dağ 2” adlı filminde yer aldı.

Oynadığı Bazı Tiyatro Oyunları

 • İyi Ki Varsın
  Vişne Bahçesi

Dizileri

 • Hicran Sokağı (2007) – Leyla
  Keloğlan Kara Prens’e Karşı (2005) – Balkız
  Şöhret (2005) – Gülşen Özer
  Neredesin Firuze (2003) – Ayşen
  Bir İstanbul Masalı (2003) – Esma Kozan Arhan
  Azad (2002) – Dilan
  Yedi Numara (2000) – Seher
  Bize Ne Oldu (1999)
  Güzel Günler (1998)
  Gurbetçiler (1996)
  Elveda Rumeli(2008)-Bihter Hemşire
  Dinle Neyden (10 Ekim 2008)- Gülnihal Kalfa
  Karamel (2008)

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …