Yüz Nedir

Yüz Nedir

Yüz Nedir? Yüz Ne Demektir? Yüz Nedir Kısaca? Yüz Ne Demek? Yüz Hakkında Bilgi?

Yüz Nedir, yüz, canlıların başlarının ön bölümüne verilen isim alın, gözler, burun, yanaklar, ağız ve çenenin oluşturduğu bütün. Surat, sima, çehre kelimeleri ile eşanlamlıdır Atasözü, deyim ve birleşik fiiller yüz göz olmak Senli benli olmak ve birbirinden çekineceği kalmamak, aradaki mesafe kalkmış olmak, laubalileşmiş olmak iyice yüz göz olduk, beni artık dinlemiyorlar.

Yüz dökmek Zorlanarak, utanmayı ve sıkılmayı göze alarak, yalvararak bir kimseden ricada bulunmak Yüz tutmak Bir şey olmak üzere bulunmak hava kararmaya yüz tuttu Yüz vermek Yakınlık göstererek karşılamak Biraz sıcak yüz gösterseydin günaha mı girerdin?

Yüzü olmak ya da olmamak Birinin görülegelen veya umulan hoşgörürlüğüne güvenilerek gösterilen cüret Bir işten yüzünün akı ile çıkmak Bir işi kendi saygınlığını yitirmeden eksiksiz ve başarılı olarak yapıp bitirmek.

Birleşik sözler Yüz görümlüğü Güveyin düğün günü geline verdiği armağan Yüz kaplama Genellikle sert ve orta sert ağaçlardan biçilerek veya kesilerek elde edilen, kontratabla veya yonga levhalarının yüzlerine yapıştırılarak kullanılan, güzel desenli Kaplama çeşidi.

Yüz karası yüz kiri Utanılacak bir durum veya şey Yüz kızartıcı Utandırıcı, utanılacak Yüzölçümü Bir yerin veya bir şeyin yüzeyini ölçme, mesaha ve sonuçta çıkan miktar Yüzsuyu Bir kimsenin onuru, haysiyeti yüzüstü yüzü yere gelecek biçimde mecazi olarak başlanmış fakat tamamlanmamış bir durumda Yüz yazısı Köylerde gelinin yüzüne yapıştırılan telli, pullu süsler Yüz yüze Karşı karşıya Yüzü koyun Yüzüstü, Arayüz bilgisayar yazılımlarının kullanıcı tarafından çalıştırılmasını sağlayan, çeşitli resimlerin, grafiklerin, yazıların yer aldığı ön sayfa.

Güleryüz içten ve yapmacıksız, yumuşak davranış gökyüzü Göğün görünen yüzeyi, sema Yeryüzü Üzerinde yaşadığımız toprak ve denizler, yerkabuğu, dünya.

Ayrıca kontrol et

Prolaktin Yüksekliği Nedenleri

Prolaktin Yüksekliği Nedenleri Prolaktin Yüksekliği Nedir:Bu hormonun fazla salgılanması kadınlarda adet düzensizliği, bebek söz konusu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir