Yılan Nedir

Yılan Nedir

Yılan Nedir? Yılan Nedir Kısaca? Yılan Ne Demektir? Yılan Hakkında Bilgi?

Yılan Nedir, yılan en sinsi ve en hilakar hayvandır. bir çok yılan türü vardır bunlara örnek verirsek, cıngıraklı yılan, kobra ve piton yılanıdır.sürüngenlerden ayaksız ince ve uzun olan hayvanların genel isim Boyları 7-8 santimetreden 8-9 metre arasında olara cinsleri vardır. Ayakları olmadığı için kıvrılarak ve sürünerek ilerlerler. Bu yürüme, karınlarında bulunan geniş pullar aracılığı ile olur iskelet sisteminde ayak, kalça köprücük ve göğüs kemiği bulunmaz. Yılanlar bu sebeple kendilerinden çok büyük hayvanları bile kolayca yutabilirler.

Yılan Ne Yer, Yılan Ne İle Beslenir

Yılanlar, Tavuk, Kuş, Fare, Sincap kurbağa, Ve civciv gibi hayvanları avlayarak geçinir Vücudun üzerindeki kabuklar, yılda bir defa olmak üzere değişir. Buna yılanın deri değiştirmesi denir.Çoğalmaları yumurta iledir. Kışın soğuklar başlayınca kuytu bir yere girerek kış uykusuna yatarlar Yılanlar başlıca iki büyük grupta toplanabilir.

Zehirli Yılanlar Avlarını zehirleriyle öldüren yılanlardır. Engerek yılanı, sarı yılan, gözlüklü yılan, çıngıraklı yılan zehirli yılanlardandır.

Zehirsiz Yılanlar Avlarını, sarılıp şiddetle sıkarak öldüren yılanlardır. Kara yılanı, sarı yılan ve boğa yılanı bu çeşit yılanlardandır.

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Transpalet Nedir? Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …