Vip Nedir

Vip Nedir

vip kısaca sıralama demektir. Protokol anlamında çok önemli kişi anlamına gelir.”Very Important Person” in kısaltılmış halidir. Başbakanlık kanun ve kararlar yürütme kurulunun çıkartmış olduğu bir VIP listesi vardır. Devlet büyükleri emekli devlet büyükleri emekli paşalar devlet sanatçıları liyakat nişanı sahipleri zaman zaman VIP’den istifade ederler.

Vip Hizmeti Nasıl Verilir

Yurtiçinden ve yurt dışından gelen VIP’ler olur. Dışişleri Bakanlığı ya da Valilikten hangi konukların geleceği bildirilir. VIP listesinde yeralan konukların güvenliği karşılama ve uğurlanmaları Protokol Müdürlüğü tarafından sağlanır. VIP harici yolcular VIP salonuna sokulmaz zira kararnamedeki belli tüzüklere uyulur.

vip Salonu Nedir

vip salonu Devlet Hava Meydanları Emniyet Türk Hava Yolları olmak üzere 3 kuruluştan oluşur. Vip listesinde yer alan konuklar buradan geçerler. Bazen yabancı hava yollarının yolcuları da burayı kullanırlar. Çok önemli yabancı iş adamları da Türkiye’nin itibarı açısından buradan alınırlar. Atatürk Hava Limanı süreç içinde çok büyük değişiklikler neticesi uluslararası üç büyük terminalden biri olmuştur

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …