Ümit Sayın Hayatı2

Ümit Sayın Hayatı, Ümit Sayın Kimdir?

Ümit Sayın Hayatı Türk Pop Müziğinde birçok başarılı parçaya imza atmış müzisyen, beste ve söz yazarı Ümit Sayın 26 Nisan 1970’de izmir de doğdu. ilk ve orta öğremini izmirde tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi iktisat Bölümü’nde eğitimine devam etti. Ancak müzik kariyeri için daha sonra bu bölümü yarıda bıraktı.

Ümit Sayının Hayatını Değiştiren Olay

1990 Yılında Sezen Aksunun izmir, de verdiği bir konser sırasında değişti. Sahneye çıkarak Sezen Aksu’ya bir parçada eşlik eden Ümit Sayın, daha sonra ünlü sanatçıdan vokalisti olması için teklif aldı. istanbul’a geldikten sonra bir süre Timur Selçuk’tan klasik gitar eğitimi aldı. Fuat Güner’in stüdyosunda 2 yıl çalışan sanatçı, 1991 yılında ilk bestelerini yapmaya başladı. Bu arada bazı stüdyo vokalleri ve reklam müzikleri için çalıştı.

Stüdyoda vokal ve reklam müziği çalışmaları sırasında tanıştığı Ozan Çolakoğlu daha sonra birçok projede yer aldı.

Ümit Sayın 1992 Yılında

Harun Kolçak ve Sezen Aksu’ya vokalistlik yapan Ümit Sayın, aynı dönem Deniz Arcak’ı şöhrete kavuşturan Zehir Ettin ve Vurur adlı parçaların söz ve müziklerini yazdı.

Ümit Sayın 1993 Yılında

Ajda Pekkan’a vokalistlik yapmaya başladı. Aynı yıl Emel Müftüoğlu, Leman Sam, Hakan Peker, Seden Gürel ve Burak Kut için söz ve besteler yaptı.

Ümit Sayın 1994 Yılında

Tarkanın A Acayipsin adlı albümünde yer alan Dön Bebeğim ve Gitme adlı parçalarını yazdı. izel, Yeşim Salkım’ın albümlerindeki parçalardan bazıları ve Pınar Aylin’nin çıkış yaptığı Sen Gidip De adlı parçalar da yine sanatçıya aittir.

Ümit Sayın 1994-1995 Yılları Arasında

Tarkan’a vokalistlik yaptığı dönemde kendi albüm çalışmalarına başladı. 1996 yılında Hicran adlı ilk albümünü piyasaya çıkardı. Albümde yakın arkadaşı olan Ozan Çolakoğlu ile çalıştı. 1997 ve 1998 yıllarında Aşkın Nur Yengi, Deniz Seki, Asya, Bengü, Gökhan Tepe ve Zeynep Dizdar için birçok beste ve söz çalışması yaptı.

Ümit Sayın 1998 Yılında

Babasını kaybettikten sonra 1999 yılında ikinci albümü Ben Tabi Ki müzik marketlerdeki yerini aldı. 2000 yılında istanbul Plak ile olan anlaşmasını bitiren sanatçı, bu dönem bestelerinin hakları için Sony Müzik ile anlaştı. 2004 yılına kadar müziğe ara verdikten sonra dönüş yaparak Mai albümünü yayınladı. Kaynak: Ümit Sayın Hayatı

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …