Terlik Nedir

Terlik Nedir

Terlik Ne Demek? Terlik Nedir Kısaca? Terlik Hakkında? Terlik Ne Demektir? Terlik Nedir? Terlik Hakkında Kısaca?

Terlik Nedir, Terlik Günümüzde Giymiş Olduğumuz Bir Üründür Genelde Soğuk Havalarda Giyilir, ilk terlikler 1400 lerde Avrupada giyilmeye başlanan topuksuz, yanları açık ayakkabılardı. 1900 lere gelindiğinde Osmanlı saray mensupları da uzun topuklu terlikler, giymeye başlamıştı Terlik satışları temmuz ve ağustos aylarında ortalama yüzde 20 artıyor. Türkiyede terlik, pazarının büyüklüğü, kayıtdışı üretim de dahil edildiğinde yaklaşık 470 milyon ABD dolarına ulaşıyor.

Türkiyede bazı yörelerde başa giyilen kıyafetlere de terlik denmektedir Amerikada bir firma fenerli terlik üretti. Gece vakti uyku sersemi tuvalete kalkanlar için tasarlanan terliklerin ön, orta bölümlerinde fenerler bulunuyor ayağa geçirilir geçirilmez yanıyor ve yaklaşık 25 adımlık bir mesafeyi aydınlatıyor. Ayaklarını sağa sola çarpıp incitenler için araba modelleri de mevcut.

Çinde üretilen ısınan peluş terliklerin, USB giriş kablosu bulunuyor ve bilgisayara takıldığında 5 voltluk gerilimle üşüyen ayakları hemen ısıtıyor. Ayağa bir şey giyilmemiş izlenimi uyandıran çıplak terliklerin özelliği ise tabanının ayağa yapışması.

Bir de sallanan terlikler var. Bu terliklerin taban kısmı gerilmiş yaya benziyor ve yukarıya doğru kıvrılan uzantısına oturulabiliyor. Dışarıdan bakıldığında sallanan koltuğa benzeyen terliklerle yürümek mümkün olmuyor tabi.

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …