Ana Sayfa / Sağlık Bilgisi / Sonuç Nedir

Sonuç Nedir

Sonuç Nedir

Genel sağlığımızın yanında bel sağlığımızı korumak için de elimizden gelen gayreti ortaya koymalıyız. Önemli olan sağlığımız konusunda bilgilenerek gerekli tedbirleri önceden almak ve hastalığa hiç yakalanmamaktır. Bunun için bel sağlığı hakkında yukarıda belirttiğimiz tavsiyelere henüz sağlıklı dönemde iken riayet etmeye başlanmalıdır. Ancak bütün bunlara rağmen bel fıtığına yakalanmama diye bir garanti sözkonusu değildir. Çünkü burada dış faktörlerin yanında kişiye ait faktörler de önemli rol oynarlar.

Diğer taraftan bel fıtığına yakalanmış olmak herşeyin sonu demek değildir. Sonuç bel fıtığı, ameliyat gerekse de gerekmese de uygun ve yeterli tedavi ile iyileşebilen bir rahatsızlıktır. Onun için bir kişide bel ve/veya bacak ağrısı varsa, hiç vakit kaybetmeden doktora müracaat etmelidir. Neticede hasta, doktor ve bu olayda rol alan herkes üzerine düşeni bilimsel olarak hakkıyla yerine getirmeli ve riskler en alt düzeye indirilmelidir.

bilimin ışığında yürütülen çalışmalar bütün dünyada hızla devam etmektedir. Gelecekte insanları çok daha güzel günler beklemektedir.

Ayrıca kontrol et

Prolaktin Yüksekliği Nedenleri

Prolaktin Yüksekliği Nedenleri Prolaktin Yüksekliği Nedir:Bu hormonun fazla salgılanması kadınlarda adet düzensizliği, bebek söz konusu …