Sivilce izleri Nasıl Geçer

Sivilce izleri Nasıl Geçer
pek çok insanın hayatında ciddi bir kozmetik sorundur. Ergenlik dönemine girilmesi ile başlayan sivilce problemi yanlış uygulamalar ve tedavi sayesinde kalıcı izler bırakabilir. Bugün pek çok merkezde bu izleri silmek için peeling ve laser uygulamaları yapılmaktadır. Oysa evinizde doğal yapılan ürünler ile de sivilce izi sorunu çözümlenebiliyor.

Sivilcelerin el ile sıkılması sivilce izi oluşturmakta birinci nedendir. Beyaz tenli insanlarda, yağlı cilt yapısı olanlarda sivilceye karşı mutlaka önlemler alınmalıdır. Bu kişiler, düzenli cilt bakımı yapmalı ve bol su içmelidir. Ayrıca, aşırı güneş ışığına maruz kalmamalıdırlar.

Sivilce izlerini geçiren maskeler
Bal maskesi

2 tatlı kaşığı süt, yarım tatlı kaşığı bal, 1 tane yumurta beyazı. Yumurta beyazı köpürünceye kadar çırpılır içine bal ve süt eklenir. Cilde bu maske yedirilir ve 10-15 dakika kadar beklendikten sonra soğuk su ile yıkanır. Yaklaşık 4 günde 1 defa uygulanır ve 3 ay içinde sivilce izleri azalır.

Elma sirkesi maskesi
1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı su. Elma sirkesine su katılır ve akşamları pamuk yardımı ile ciltte temizlik yapılır. Yarım saat beklenir ve yıkanarak temizlenir.

Doğal peeling tarifi
1 yemek kaşığı toz şeker, 1 yemek kaşığı su. Şekere eklenen su ile oluşan karışım, cilde masaj yapılarak yedirilir. 10 dakika beklenip, yıkanır. Yağlı ciltler haftada 1 kez, kuru ciltler ise 15 günde 1 kez bu uygulamayı yapabilir.

Sivilce izlerini geçiren bitkiler
Sinir otu

Sinir otu yaprakları ezilir ve suyu cilde masaj yapılarak yedirilir. 30 dakika kadar sonra cilt yıkanır. Sivilcelerin azalması ve izlerinin yok olmasında etkilidir.

Maydanoz
1 litre suya eklenen bir demet maydanoz kaynatılır. Suyun içinden alınan maydanozlar lapa haline getirilerek cilde sürülür. 20 dakika kadar sonra cilt, maydanozun kaynatılan suyu ile yıkanır. 3 günde 1 defa uygulanırsa ciltte yenilenme, izler yok olur.

Marul
1 adet marulu 3 su bardağı içinde kaynatın ve bu karışımla sabah akşam olmak üzere cildinizi temizleyin. Sivilce izlerinin azaldığını farkedeceksiniz.

Ceviz yaprağı
1 avuç ceviz yaprağını 1 bardak suda kaynatın ve soğutup cildinize uygulayın. Yaklaşık 1 saat sonra cildi yıkayın. Bu uygulama sivilce izlerini azaltır.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …