Sinek Sokmasına Ne iyi Gelir

Sinek Sokmasına Ne iyi Gelir? Sinek Sokması?

Sinek Sokmasına Ne iyi Gelir? Sivrisinek ısırıkları belirtileri kaşıntı, şişme, cilt döküntüleri, morarma ve bazen deri enfeksiyonu şeklinde ortaya çıkar. Sivrisinek sokması ayrıca dünyanın bazı bölgelerinde sıtma ve ‘’dang’’ gibi ölümcül hastalıklara yol açabilir.Sivrisinekler, insan ve hayvan kanından beslenerek yaşamlarını sürdürler. Bundan dolayı Yaratıcı onların hayvan ve insan derisini delerek kanı emmebilecekleri şekilde tasarlamıştır. Genelde sinek ısırları bazen hissedilmez ama can sıkıcı ve potansiyel sağlık tehtidi olabilir.Genelde uzun kollu elbiseler korunmak için faydalı olabilir ama yaz aylarında çok daha fazla sinek sırıklarıyla mücadele etmek zorunda olduğumuz için pek iyi bir alternatif olarak görünmüyor. Buna karşın son yıllarda sinek savar spreyler yaygın olarak kullanılmakta.

Sivri Sinek Sokmasına Ne iyi Gelir

Bazı ülkelerde özellikle Afrika ülkelerinde sinek ısırması veya sinek sokması ciddi hastalıklara hatta, salgınlara, ölüm risklerine neden olmakla birlikte gelişmiş ülkelerde bu çok az rastlanan bir vakadır. Buna rağmen sivri sinek sokması özellikle geceleri rahatsız edicidir. Çocukları çok fazla etkiliyor olması ayrı bir sorun. Sivsir sinet ısırıkları için alabileceğiniz bası bitkisel tedavi yöntemlerinin size yardımcı olacağına inanıyoruz.

Sirke

İlk kaşıntılı ısırığı fark ettiğinizde, doğrudan sirkeyi az miktarda uygulamayı deneyin. Eğer ısırıklar birden fazyalysa, bir kova suya bir miktar sirke katarak etkilenen kısmı yıkayabilirsiniz. Hakiki elma sirkesini öneririz. Sirkenin sağlığa faydaları hakkında daha geniş bilgi almak için tıklayın.

Aloe Vera

Sarı baş sivrisinek sokması, yanı sıra diğer birçok durumlar için bir başka mükemmel ilaçtır. Kaşıntıtının geçmesine yardımcı olacaktır. Bir aloe bitkisi veya organik aloe suyu doğrudan taze jel kullanabilirsiniz. Her ikisi de rahatlama sağlar. Diğer faydalarına bakmak için buraya tıklayın.

Sabun

Sivrisinek ısırkları için kuru sabun diğer bir alternatiftir. Kuru sabunu doğrudan etkilenen kısma uygulayın, kaşıntının giderilmesini sağlar. Kaşıntı geçtikten sonra ısırık olan kısmı iyice yıkayın.

Kabartma tozu ve su

Sivrisinek sokması için bir başka basit çare kabartma tozu ve sudur. İkiseinden kalın bir macun yapın ve sonra etkilenen bölgeye uygulayın. Kısa sürede şişme va kaşıntı geçecektir.

Soğan

Gözyaşı üretimi dışında sinek ısırıklıklarına yardımcı olmaktadır. Yapmanız gereken tek şey etkilenen kısma soğanı ikiye bölerek koyun. 1-2 dakika içerisinde ısırktan eser kalmayacaktır. Soğan ve soğan suyunun faydaları hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Diş macunu

Kısa sürede rahatlama sağlamak için naneli diş macununu etkilenen kısma uygulayın.

Hakiki Bal

Çok az miktarda balı etkilenen kısma uygulamanız kısa sürede rahatlama sağlayacaktır. Bal ayrıca sivri sinek ısırığının neden olabileceği enfeksiyonu da önleyebilmektedir. Bal ve diğer bal çeşitlerinin faydaları hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Limon

Limon suyu sinek sokması etkilerini kısa sürede ortadan kalıdır, sişi giderir ve kaşıntıyı ortadan kaldırır. Aynı zamanda enfeksiyonu engeller.

Uçucu Yağlar

Sivrisinek sokması için geçici bir rahatlama sağlamaya yardımcı olabilecek birçok uçucu yağ vardır. En etkilileri, çay ağacı, biberiye , lavanta ve sedir yağı. Çok az miktarlarda direk uygulanır.

Sarımsak

ısırığın üzerine çiğ sarımsak koymayı deneyin. Bu hafif yanma hissedeceksiniz, ama sonradan ciddi rahatlama sağlayacaktır. Çocuklar için de sarımsak yağı kullanılmasına bir sakınca yoktur.

Buz

Bir buz torbası içerinde 10-15 dakika boyunca uygulamanız rahatlama sağlayacaktır. Kaşıntının yanında şişi de buz tedavisi iyileştirecektir. Eğer o an buz yoksa musluk suyu altına birkaç dakika tutmanız yeterli olacaktır.

Sivrisinek Isırıklarından Nasıl Korunmalı

Şimdiye kadar sivri sinek sırıklarına karşı nasıl önelmelr alınır detaylı bir şekilde aldık. Şimid doğal yollarla sinek ısırklarından nasıl korunabiliriz inceleyelim

Kapalı ortamlarda sineklerin basınmasına izin vermeyin, camları ince ağlarla kapatmak mümkün, merdivelerde veya evde çöp tutmamaya dikkat edin.

Sinek Sokmasına Ne iyi Gelir Etrafa nane aromalı kokular sürebilrisiniz, sineklerin kaçmasını sağlar.
Ev etradında sprey olarak çay ağacı kokuları kulanın.
Evin bir odasında ışık açık bırakmak gece sizi kurtarabilir.
Son zamanlarda sinek kovucu losyonlar yaygın şekilde kullanılmakta.
Sarımsak kapsülleri alarak yatmak yarımcı olabilir.
Eğer açık hava iseniz B1 vitamini takviyesi yapılabilir.
Bahçeniz varsa yusufçuk kuşları sivri sinekleri ortadan kaldırabilir.
Evinizin önünde bahçe varsa sivri sinek kovucu bitkiler dikebilirsiniz, nane, fesleğen, biberiye, civanperçemi, kadife çiçeği, vanilya kokulu sardunyalar, sarımsak, limon melisa olabilir.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …