Ana Sayfa / Sanatçı Biyografileri / Serdar Erener Hayatı

Serdar Erener Hayatı

Serdar Erener Hayatı

Reklamcı. 12 dev Adam gibi Türkiye'nin pek çok ses getiren reklam kampanyasının altında imzası vardır. felsefeyle yakından ilgilenen Erener, reklamcılık alanında en yaratıcı kampanyaların ödüllendirildiği kristal elma törenlerinde de birçok kez onurlandırılmıştır. Müzisyen ve şarkıcı Sertab Erener'in ağabeyi olan reklamcı uluslararası tanıtımda Türkiye'nin yapacağı tek işin, bu topraklarda bir Hollywood filmi çekmek olduğunu savunmaktadır. Erener

Türkler kulaklarıyla yaşar kalpleriyle düşünür. Duygular aklı karıştırmaz, mantığa yön verir sözüyle de dikkat çekmiştir 1960 yılında istanbul'da dünyaya geldi. ekonomik durumu iyi bir ailesi olan Erener, o dönemin koşullarına göre oldukça iyi şartlarda eğitim aldı. Çocukken resim ve müzikte oldukça yetenekliydi. Yaptığı şeyi iyi sunma becerisini o yıllarda misafirlere gösterdiği marifetleriyle kazandığını söyleyen reklamcı Cağaloğlu'nda bulunan Büyük Reşit Paşa ilkokulu'nu bitirdikten sonra Robert Kolej'e devam etti. Mezuniyetinin ardından diplomat olmak istediği için ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne kaydolan ancak daha sonra boğaziçi Üniversitesi tarih Bölümü'ne geçen Erener, tembel olmasına rağmen başarılı bir öğrenciydi.

O dönemde evlenen reklamcı üniversiteyi bitirdiğinde 30 yaşındaydı. Geç mezuniyetini daha sonra sözlerle açıklayacaktı 21 yaşında girdiğim üniversiteden 30 yaşında mezun oldum. Belki okulu bitirmezdim ama bir gün yurtdışına gitmem icap etti. Pasaport ve vize için üniversiteden çıkış almam ve askerliğimi tecil ettirmem gerekiyordu. ben de mecburen okulu bitirdim.

Gazeteci arkadaşı Ali Boratav'ın tavsiyesiyle reklam ajanslarında iş aramaya başlayan Erener, 1985 yılında Reklamevi’nde metin yazarı olarak çalışmaya başladı. Reklamcılık kariyerinde istikrarlı bir yol izleyen reklamcı, 1995 yılında ise Young & Rubicam/Reklamevi’nin CEO’su oldu. En başarılı reklam kampanyalarının yaratıcısı olan Erener, 1997 ve 1998 yıllarında istanbul iletişim Fakültesi tarafından " yılın Reklamcısı" seçildi.

Serdar Erener 1995 yılından beri yönetmekte olduğu Reklamevi'nden 31 aralık 2003 tarihinde ayrıldı ve Alameti Farika isimli ajansın başına geçti. Erener'in Tolga ve Emine isimlerinde iki çocuğu vardır

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir