Saffet Ulusoy Hayatı

Saffet Ulusoy Hayatı? Saffet Ulusoy Kimdir?

Saffet Ulusoy Hayatı? Saffet Ulusoy, 1930 yılında Trabzonun Of ilçesinde doğdu. ilköğrenimini 1939-1943 yıllar arasında Of ilkokulunda tamamladı. 1944-1945 yılında babası Mehmet Bahattin Ulusoyun yanında çalışma hayatına başladı. 1946 yılında otobüs işletmeciliğine geçen Saffet Ulusoy, böylece taşımacılık sektörüne adım attı. 1974 yılında iş yaşamını istanbula nakleden Saffet Ulusoy karayolu ile uluslararası yük taşımacılığı, otobüs işletmeciliği ve turizm faaliyetlerine önem vererek büyük operasyonları başlatmıştır.

Saffet Ulusoy Hayatı

Ulusoy şirketlerinin 58. Kuruluş Yıldönümünde Ulusoy Ticari Yatırımlar Holding A.Ş. bünyesinde toplanmasında, yeni ve modern bir merkeze taşınmasında büyük katkıları olmuştur. Ulusoy Ticari Yatırımlar Holding A.Ş. bünyesinde 25 den fazla şirketin yönetim kurulu üyeliğini ve başkanlığını da yürüten Saffet Ulusoy, hemen her yıl düzenlenen, Türkiyeye en çok döviz getiren kuruluşlara verilen ödülleri almaktadır.

Tüm bu yoğun iş yaşamının yanı sıra 1961 yılında Trabzon Şöförler Cemiyeti 2. Başkanlığı, 1972 yılında Trabzon Belediyesi Reis Vekilliği, 1981-2001 yılları arasnda , aralıksız 20 yıl Uluslararası Nakliyeciler Derneği UND Başkanlığını yapan Saffet Ulusoy, 1993 yılından beri son teknolojiye sahip 11 adet gemisi bulunan UND Ro- Ro işletmeleri Başkanlığını da sürdürerek ve bu alanda çalışan rakip 150 kadar taşımacıyı bir araya getirerek bir ilki başarmıştır.

Saffet Ulusoy, Ro – Ro alanındaki uluslararası başarısı nedeniyle italyanın en büyük onur ödülü olan Commendatore nişanına layık görülmüştür. Aynı zamanda 2002 yılında kurulan RO – DER Derneğininin de başkanlığını yönetmektedir. Ayrıca 18 Ocak 2002 tarihinde Almanya Flenburg şehrinin Valisi ve Belediye Başkanı tarafından şehrin tershanesine verilen Ro -Ro gemileri sipariş ve iflas etmekte olan tersanenin faal duruma geçmesi nedeniyle Liyakat Nişanı ile ödüllendirilmiştir.

Aktif iş yaşamından vakit buldukça anılarını kaleme alan Saffet Ulusoyun Ben Demiştim adlı yayımlanmış bir de kitabı vardır. 1954 yılında Ofun tanınmış ailesi Sarallardan Aziz Saralın kızı Süreyya Hanım ile evlenen Saffet Ulusoyun, Selma, Haluk, Sevim, Berrin ve Sevilay adlarında beş çocuğu vardır. Çocuklarından Haluk Ulusoy halen Türkiye Futbol federasyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …