Rüyada Zuhruf Suresi Görmek

Rüyada Zuhruf Suresi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Zuhruf Suresi Görmek Ne Anlama Gelir? Zuhruf suresini rüyasında görüp okuyan veya okunduğunu dinleyen kimsenin kısmeti ve rızkı az olur. Doğru sözlüdür. Çok güzel ve yarar isler yapar, Halka fenalıktan çekinir. Allah tan (C.C) çok korkar, ömrünün sonuna kadar ibadet etmekten ve doğru yoldan ayrılmaz. Bir başka rivayete göcede rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek kıyamet günü korkudan emin olmaya, ahiren hayatinin selamette maşına işarettir.

Rüyada Zuhruf Suresi Görmek Ne Manaya Gelir?

Namaz ve niyaz ehli biri olacağınıza ve halk arasında doğru sözlü biri olarak tanınacağınıza işarettir. Zuhruf, altın ve mü cevher anlamına gelir. Surede bunlardan söz edildiği ve Allah’ın insana sahip olduğu altın ve mücevherle değ il, inanç ve davranışlarına göre değer verdiği anlatıldığı için sure bu adla anılmıştır.

Rüyada Zuhruf Suresi Veya Ondan Bir Parçayı Okuduğunu Görmek: kıyamet günü korkudan emin olmaya, ahiret hayatının selamette olmasına işarettir.

Zuhruf suresini Rüyasında görüp okuyan veya okunduğunu dinleyen kimsenin kısmeti ve rızkı çok olur. Doğru sözlüdür. Çok güzel ve yarar isler yapar, Halka fenalıktan çekinir. Allah tan (C.C) çok korkar, ömrünün sonuna kadar ibadet etmekten ve doğru yoldan ayrılmaz.
Rüyada Zuhruf Suresini Görmek, Okumak, Dinlemek

Bir Başka Rivayete Göre De: Rüyada Zuhruf Suresi veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; kıyamet günü korkudan emin olmaya, ahiret hayatinin selamette varmasına işarettir.

Rüyada bir kimsenin bu mübarek sureyi okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görmesi, Allahu Teâlâ’nın:
“- Ey benim ayetlerime iman edip de müslüman olan kullarım! Bugün size hiçbir korku yoktur, siz mahzun da olmayacaksınız!” buyurduğunu müjdelenmiş kullardan olacağına delalet eder.

Cafer-i Sâdık Hazretleri De Şu Türlü Tâbir Etmişlerdir:

  • Disk ve doğru sözlülük,
    Güzel iş, salih amel,
    Fenalıktan uzaklaşmak,
    İnsanlara iyilikle muamele…

Bazıları da: Rüyada Zuhruf Suresini Görmek: O kimsenin sözü doğru, dünyadan nasibi az olur, ahirette saadete erer ve müjdelenir demişlerdir.

Rüyasında Bu Sureyi Okuyan Veya Okuyan Birini Dinleyen Kimse: Allah’tan çok korkar, bu vasfa (takvaya) ulaşır, ömrü boyunca ibadette ve doğrulukta sebat eder ve ahiret hayatında mutluluğa ulaşır şeklinde tabir olunur.

Ayrıca kontrol et

Rüyada Deccal Görmek

Rüyada Deccal Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Deccal Görmek Ne Anlama Gelir? rüya sahibi için, menfaat ve çıkar elde etmek için …