Rüyada Dere Görmek

Rüyada Dere Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Dere Görmek Ne Anlama Gelir? meşakkatli ve özverili çalışmanın ardından insanın, bireyin ideallerine ve hedeflerine ulaşarak istediği işi ya da kazancı elde etmesine ifade eder. Dere eğer temiz ise zenginlik, bol rızık, bol nimet ve bol kazanç anlamına, manasına gelir. Yeşillik üzerinden geçen ve geçtiği yerleri sulayan bir dere görmek evlenmemiş, bekar insanlar için hayırlı kısmetlere, evli insanlar için de hayırlı evlatlara ifade eder.

Rüyada Dere Görmek Ne Manaya Gelir?

rüyasında akan bir dereyi veya su yolunu arkasında bıraktı­ğını görmek, rüya sahibinin’ hanımından önce ölümüne işarettir. Yani bu rüya, kocanın önce öleceğine, hanımının onun arkasına kalacağına işaret ediyor şeklinde yorum kazanıyor.Bir kimsenin, rüyada dereden veya su yolundan su aldığı­nı görmesi, her yönden hayırlıdır. Hayra ve iyiye yorum­lanmıştır.Rüyasında kendi bağında veyahut bahçesinde akan bir dere olduğunu gören kişi, eğer bekar ise evlenir veya evlenece­ğine eğer evli ise, hanımı hamile kalır veya hamile oldu­ğuna işarettir şeklinde yorumlanmıştır.Rüyasında dereden veya su yolundan süt, bal ve benzeri bir şey aktığını görmek, hayır, bereket ve nimete işaret eder. Yine rüyada dereden süt, bal ve bunlar gibi şeylerin aktığını görmek, feyiz ve bereke­te, hayır ve nîmete işâret eder.Rüyada dereden veya su yolundan kan, irin ve benzeri fena şeylerin aktığını görmek, sıkıntı ve üzüntüye işarettir şek­linde yorumlanır.

Bazı yorumcular, bu rüyadaki görülen iyi ve kötü şeyleri zevceye işaretle yorumlamışlardır. İmam-ı Nablusi’nin yorumu:Rüyada çay, dere veya su yo­lu (su yatağının) yorumu, nehir rüyasının yorumu gibidir. Ancak, derede hayır, bereket, menfaat, keder, zarar ve ha­sar, nehir rüyasına nispetle daha hafif, daha azdır. Mesela: Nehir, devlet başkanı. Çay; baş bakan, dere, vali, hakim, müdür, reis ve memur gibi cihetlere işaretle yorumlanır. Rüya yorumcusu kimselerin bu sembolleri nazar-ı dikkate alması gerekir.Rüyasında bir su yatağı, nehir yatağı açtığını veya kazdığı­nı görmek, rüya sahibi kimsenin halka iyilik edeceğine, su yatağını kapattığını doldurup kapatmak ise, bu yorum tersinedir demişlerdir.

Derenin suyunun kuruması aile içinde yaşanacak bir tatsızlık nedeni, sebebi ile aileden ayrılmaya ifade eder. Rüyada bir dereden geçen ve bazı insanları derenin karşı kıyısında bırakan kişinin ömrü tamam olmuş demektir. Rüyada dere görmek bazen de kadın ile ifade edilir. Bu kadının bütün günahları da sevapları da eşi tarafından sürekli olarak izleniyor demektir.

Rüyada Derede Yüzmek

Rüyada derede yüzdüğünü gören birey, insan dinine ve dini vecibelerine bağlı, Allah katında makbul bir kuldur.

Rüyada Akarsu Görmek

Rüyada akarsu görmek çok güzeldir sıhhat ve uzun ömür anlamına, manasına gelir. Kişinin, insanın rüyada kendini bir akarsuyun kenarında görmesi ise hayatta her şeyin istediği gibi gideceğine delalet eder.

Rüyada Nehir Görmek

Rüyada nehir görmek çok değerli, iyi, güzel ve kıymeti bilinmesi gereken bir insana ifade eder.

Rüyada Dereye Girmek

Rüyada dereye girdiğini gören insan en yüksek makamlara, rütbelere ulaşarak ulvi ve önemli bir kimse, insan olacak demektir.

Rüyada Dereye Düşmek

Rüyada dereye düşen insan kendi hayatıyla ilgili kararları kendisi veremez bir duruma gelecek demektir.

Rüyada Nehire Kapılmak

Rüyada nehir gibi su birikintisinin oluşturduğu akıntılara kapılmak kişinin başkaları tarafından yönetildiğine ifadedir.

Rüyada Nehire Atlamak

Rüyada nehire atlamak güzel ve hayırlı şeylerin olacağına ifade eder. Rüya sahibinin hastalıklarından, borçlarından, zorluklarından içinde olduğu zor durumdan kurtulacağına ve esenliğe kavuşacağına ifadedir.

Ayrıca kontrol et

Rüyada Dilek Görmek

Rüyada Dilek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Dilek Görmek Ne Anlama Gelir? Dilek rüyasını gören kişinin, aile hayatı ve iş hayatı …