Rüyada Acımak

Rüyada Acımak

Rüyada acımak, merhamet dolu bir kalbe sahip olunduğunu ve kişinin her zaman kendisine iyilikte bulunan kimselere karşı vefalı davranışlarda bulunduğunu, aile değerlerine sahip çıktığını, gelenek ve göreneklerine bağlı bir hayat sürdüğünü işaret eder. Durumu iyi olan ve maddi anlamda herhangi bir sıkıntı çekmeyen rüya sahibinin kendisini vakıf işlerine adayacağını ve yapacağı hayır işleri ile kendisini daha iyi hissedeceğini, şefkatli kalbini kimsesiz çocuklara açacağını ve kimsesiz kişilerle sürekli temas halinde olacağını da bildirir. Çöküş yaşayan ve her şeyini kaybeden birine uzatılan eli, Allah sevgisiyle beraber yaşayan her canlıya aynı şefkatin gösterildiğini de işaret eder.

Rüyada Yoksul Birine Acımak
Gönlü bol olan rüya sahibinin her iyiliğinin karşılığını bol bol alacağına ve her zaman yanında sevdiklerini bulacağına, büyük sorunlar yaşamadan, hayatını tatlı bir huzur içinde geçireceğine yorumlanır. Dini bütün bir insan olarak her an Allah’ın yolunda ilerlenildiğine işaret eden rüya, alınan duaların kişinin yolunu ışıtacağına, dara düştüğü an hemen rahatlayacak bir çıkış yolu bulacağına alamet eder.

Rüyada Kendine Acımak
Manevi zayıflığa ve yönünü kaybetmeye, kendisine söylenen her söze inanmaya ve saflığı ile aldatılmaya müsait olmaya işaret eder. Rüya sahibinin başkalarının etkisinde kalan, kendi yeteneklerine güvenmeyen duruşu yüzünden işyerinde de istediği terfiyi alamadığını bildirir. Rüya sahibinin hayatındaki değişime henüz hazır olmadığını ve yenilik yapmak için gerekli cesareti toparlayamadığını da işaret eder. Yaşanan yerden uzak başka bir eve taşınma kararı almak isteyen kişinin maddi olanaklarının sınırlı olmasından dolayı isteğini bir süre daha ertelemek zorunda kalacağına da delalettir.

Rüyada Acımanın Psikolojik Yorumu
Psikolojik olarak kendini çamura batmış hissetmenin, sürekli olumsuz düşünmenin ve dünya üzerindeki bütün sıkıntıların, aksiliklerin kişinin başına geldiğini varsaymasından kaynaklanan bozuk ruh halini sembolize eder. Özgüvenin bittiğini ve güçsüz kalındığını da ifade eder.

Ayrıca kontrol et

Rüyada Dinlenmek

Rüyada Dinlenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Dinlenmek Ne Anlama Gelir? Fazla miktarda para harcayan kişinin müsrif tavırlarından vazgeçmek zorunda kalacağına …