Özgür Kankaynar Hayatı

Özgür Kankaynar Hayatı, Özgür Kankaynar Kimdir?

Özgür Kankaynar Hayatı 1975 yılı Sivas’ ta doğan müzisyen ailesinin Bursa’ya yerleşmesi ile burada yaşamaya başlamıştır. 1989 yılında gitar çalmaya başlamıştır. İlk grubu olan Protest ile bestelerini çalmaya başlamış ve konserler de yerini almıştır. Küçük yaşta müzik hayatına başlayan Gitarist, ilerleyen yıllar da bir çok grubun gitaristliğini yapmıştır. 1996 ve 2000 yılları arasında kurduğu grubu Free Mood Band ile beraber birçok sanatçının konser ve albümlerinde çalmaya devam etmiştir.

Özgür Kankaynar Hayatı

Bu süre içinde sanatçıların albüm çalışmalarında gitarı ile eşlik etmiştir. 2000 yılı ile beraber Kurban grubu ile anlaşarak Kurban grubunun gitaristi olarak müzik hayatına devam etmiştir. Müzik çalışmalarına devam ederken İstanbul Bilgi Üniversitesi Professional Music bölümünü başarıyla bitirmiştir.

Kurban grubu o dönemde aktif olmadığı süre içerisinde Fransa’ ya giderek buradaki gruplar da gitarist olarak çalmaya devam etmiştir. Yurt dışında da kendini ispatlayan Gitarist Türkiye’ ye geri döndüğünde tekrar Kurban grubunun gitaristliğe devam etmiştir.

Kurban Grubu ile Çalışmalara Başlayan Kankaynar

2004 yılında Sert albümü ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Kısa bir süre dağılan grup 2006 yılında tekrar toplandı ve çeşitli yerlerde konserlere katıldı. 2010 yılında Kurban grubu ile beraber tekrar albüm çalışmalarına başlayarak sahip isimli albümü çıkardılar.

Ayrıca çıkardıkları İnsanlar adlı albümlerine 2012 yılında eklemeler yaparak tekrar albüm çalışması yaptılar. Single çıkaran grupta yer alan Özgür Kankaynar, 2014 yılında Nafile isimli albümde çaldı. Son olarak yine bir single çalışması olan ve 2015 yılında çıkan İyi Ol adlı tekli çalışmalarda gitar çaldı.

Şuan Kurban grubu gitaristi olarak müzik hayatına devam eden sanatçı, grubun diğer gitaristi Deniz Yılmaz sahne almadığından iki kişi olarak konserlere devam etmektedirler.

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …