Önder Turacı Hayatı

Önder Turacı Hayatı? Önder Turacı Kimdir?

Önder Turacı Hayatı? 1981 Belçika doğumlu, Fenerbahçe’nin 19 numaralı formasını giyen ünlü defans oyuncusu. Fenerbahçeden önce La Louviere, Standard Liège gibi klüplerde forma giymiştir.

Önder Turacı Hayatı

Önder Turacı Hayatı1Ailesi Erzincanlı olan Önder Turacı 14 temmuz 1981 de Kemah, Belçikada doğdu Futbola, 1986 da henüz 5 yaşındayken, Club Liguein genç takımında başladı. 1995 e kadar burada forma giyen Turacı, ayrıldığı sene 1998 e kadar formasını giyeceği, Tilleur Liègein genç takımına geçti.

Tilleur Liègedeki futbol yaşantısına ve amatör oyunculuğa nokta koymasıyla, 1998 de profösyönel kariyerine Standard Liège takımında başladı. 2 sene burada oynayan Turacı, 2000 yılında Vise takımına transfer oldu. Visede kısa bir süre forma giymesinin ardından, gene aynı sene La Louviere ile anlaşma imzaladı.

Takvimler 2002 yi gösterdiğinde, pröfösyönel kariyerine başladığı Standard Liège ile tekrar anlaşma imzaladı. 2 sene formasını tekrar giydiği takımda 63 maça çıkan Turacı, 3 de gole imza attı. 2004 yılında ilk kez Belçika liginden ayrılan oyuncu, Fenerbahçe spor Klübü ile 4 senelik sözleşmeye imza attı.

Çifte vatandaşlığı bulunan Turacı, bürokratik sebeplerden ötürü, Türk Milli Takımında oynayamamıştır. Belçika milli takımında oynama hakkı halen devam etmekte olan oyuncu, Fenerbahçede 19 numaralı formayla futbol hayatına devam etmektedir.

Takıma Geldiği İlk 3 Sene

Banko oynamış ancak 2007-2008 sezonunda yedek kalınca o zamanın teknik direktörü Zico ile görüşmüş ve hakkında düşündüklerini sormuştur ama aldığı cevap ilk 11’de düşünülmediği olmuştur. Sezonun sonlarında doğru Rusya’nın FK Moskova takımıyla ön protokol imzalamıştır. Ancak Fenerbahçe, Zico ile yollarını ayırmış ve İspanya Milli Takımı’nı 2008 avrupa Futbol Şampiyonası şampiyonu yapan Luis Aragonés’i takımın başına geçirmiştir bu da Önder’in takıma geri dönmesine yeterli olmuştur ve Rusya ekibine cebinden 250 bin dolar tazminat ödeyerek anlaşmayı bozmuş ve yeniden takımına dönerek yeni anlaşma imzalamıştır.

En sonunda FIFA’nın Bahamalar’ın başkenti Nassau’da düzenlediği kongrede çift pasaportlu oyuncuların milli takım seçme konusundaki yaş sınırlaması kaldırılması kararı ile Türkiye Milli Futbol Takımı’nın Ukrayna ile deplasmanda yapacağı özel maçın aday kadrosuna fatih terim tarafından çağrılmıştır.

Temmuz 2011 tarihinde Süper Lig’in yeni ekiplerinden Mersin İdman Yurdu’yla bir sezonluk sözleşme imzalayarak buraya transfer olmuştur. Agustos 2011′ de Mersin İdman Yurdu Önder Turacı’nın sözleşmesini karşılıklı olarak feshetmiştir.

12 ocak 2012 tarihinde 1. Lig’in güçlü ekiplerinden Göztepe’yle 2.5 yıllık Sözleşme imzalamıştır. 2011-12 sezonunun başında Süper Lig’e yeni yükselen Mersin İdman Yurdu’yla anlaşmıştır. Fakat lig başlamadan bu sözleşme kulüp tarafından tekrar feshedilmiştir. 12 Ocak 2012 Tarihinde 1. Lig Ekiplerinden Göztepe SK ile anlaşmıştır. 6 eylül 2013 tarihinde Türkiye’de transfer sezonunun son gününde Sarıyer’e transfer olmuştur.

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …