Önder Turacı Hayatı

Önder Turacı Hayatı

1981 Belçika doğumlu, Fenerbahçenin 19 numaralı formasını giyen ünlü defans oyuncusu. Fenerbahçeden önce La Louviere, Standard Liège gibi klüplerde forma giymiştir

Ailesi Erzincanlı olan Önder Turacı 14 Temmuz 1981 de Kemah, Belçikada doğdu Futbola, 1986 da henüz 5 yaşındayken, Club Liguein genç takımında başladı. 1995 e kadar burada forma giyen Turacı, ayrıldığı sene 1998 e kadar formasını giyeceği, Tilleur Liègein genç takımına geçti.

Tilleur Liègedeki futbol yaşantısına ve amatör oyunculuğa nokta koymasıyla, 1998 de profösyönel kariyerine Standard Liège takımında başladı. 2 sene burada oynayan Turacı, 2000 yılında Vise takımına transfer oldu. Visede kısa bir süre forma giymesinin ardından, gene aynı sene La Louviere ile anlaşma imzaladı.

Takvimler 2002 yi gösterdiğinde, pröfösyönel kariyerine başladığı Standard Liège ile tekrar anlaşma imzaladı. 2 sene formasını tekrar giydiği takımda 63 maça çıkan Turacı, 3 de gole imza attı. 2004 yılında ilk kez Belçika liginden ayrılan oyuncu, Fenerbahçe Spor Klübü ile 4 senelik sözleşmeye imza attı.

Çifte vatandaşlığı bulunan Turacı, bürokratik sebeplerden ötürü, Türk Milli Takımında oynayamamıştır. Belçika milli takımında oynama hakkı halen devam etmekte olan oyuncu, Fenerbahçede 19 numaralı formayla futbol hayatına devam etmektedir

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …